E-Devlet Alt-Üst Soy Sorgulama İçin Yeni Sistem Açıklandı

0
79
Alt-Üst Soy Sorgulama

Geçtiğimiz günlerde E-Devlet sistemi için yeni bir hizmet daha duyurulmuştu. Ötekilerden farklı olarak E-Devlet sistemine bu kez nüfus soy ağacı görüntüleme sistemi gelmişti. 1800’li yıllardan bu yana kadar tüm soyağacınızı görüntülemenize olanak sağlayacak olan yeni bölüm, doğrudan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulmuş ve nüfus kayıtlarının veri tabanı kullanıcılara açılmıştı. Ancak sisteme gösterilen ilgi tahmin edilenin çok daha üzerinde oldu. Bir anda kullanıcılar sisteme yüklenince veri tabanı sorunları yaşanmaya başladı ve sonunda Alt-Üst Soy Sorgulama sistemi kapatıldı. Ne zaman yeniden açılacak derken Alt-Üst Soy Sorgulama sistemi için yeni bir açıklama yapıldı. Yeni düzene geçiş yapıldı. Yeni sistem hakkında detaylara bakalım.

Alt-Üst Soy Sorgulama Artık Kotalı Çalışacak

Sistem hakkında resmi bir açıklama yapılmasıyla beraber Alt-Üst Soy Sorgulama teknolojisinin ne zaman yeniden kullanıma açılacağı konusunda da bilgiler verildi. Hemen belirtelim hala net bir tarih yok ancak sistemin yeniden hayata geçiş yapacağı kesin. Bunun yanında aynı yüklenme sorununun yaşanmaması için sisteme günlü kota durumunun geldiğini göreceğiz. Kullanıcılar günlük kotanı dışına çıkış yapamayacak.

Alt-Üst Soy Sorgulama

Kotanın ne kadar ile sınırlı tutulacağı konusunda da bir açıklama yok. Fakat günlük kotanın aşılması durumunda “bugünlük bu kadar” gibi bir mesaj gösterimi yapılacak. Yeni sorgulama yapmak isteyen kullanıcıların Alt-Üst Soy Sorgulama sistemini kullanmak içinse ertesi günü beklemeleri gerekecek.

Kota miktarlarının ne kadar olduğunu bilemediğimiz için günlük sınırı da şu an bilemiyoruz. Sistemin yeniden kullanıma açılması için tarih açıklaması yapıldığı zaman, yeni sistemin kota bilgilerinin de paylaşıldığını göreceğiz. Fakat 100-200 bin arasında bir kota beklentisi var bunu da belirtelim. Çok yüksek rakamlar düşünmemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kaynak Kodlarının Sızdırılması Nasıl Sonuçlara Neden Oldu?

İLGİLİ HABER:  CES2017'De Tanıtılacak Homekit Cihazları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?