Dünya genelinde iPhone 7 alanların söyledikleri 9 sebep

0
66

Bank of America tarafından yapılmış bir araştırma, iPhone 7’nin hangi nedenlerle tercih edildiğini ortaya koydu. Araştırmanın bazı ilginç sonuçları oldu. Örneğin, iPhone 7 Plus’ın çift kamera özelliği, listede 1. sırada değil. Halbuki kamera özelliği, Apple’ın en çok üzerinde durduğu yenilikti. Kamara, sıralamada 3. sırada kendisine yer buldu.

Bank of America’nın iPhone 7 satın alanlarla görüşerek yapmış olduğu bu araştırma, Business Insider’da yayınlandı. Sonuca göre, iPhone 7 satın alanların %65’i daha uzun pil/batarya ömrüne sahip olduğu için satın almış. 2. sırada ise, “Su geçirmezlik özelliği” var. Kamera ise 3. sırada.

iPhone 7’nin tercih edilmesindeki diğer faktörler de şu şekilde: İşlemci hızı, hafıza (burada muhtemelen RAM değil de depolama kapasitesi anlaşılmış), planıma uygunluk, çift kamera özelliği, tasarım ve renk seçenekleri (muhtemelen jetblack modeli kastediliyor)

Aynı araştırmada, Amerikalı müşterilerin %12’si Apple’ın AirPods’larından şikayetçi ve satmayı düşünüyorlar.

Bank of America’nın iPhone 7 araştırmasının sonucu aşağıdaki gibi:

iphone-7-memnuniyet-arastirmasi

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?