DualShock 4 PC’ye Nasıl Bağlanır?

 

Microsoft Xbox oyun kumandası ile hiçbir ek program kullanılmadan bilgisayarınızda takılarak oyun oynama şansınız bulunmaktadır. PlayStation’ın oyun kontrolü sağlayan cihazı ne Bluetooth ne de kablolu olarak bağlanarak Windows PC’nize tanıtmanız gerekmiyor.

 

  DualShock 4 PC oyunlarında denemek gerekmektedir. PC oyuncusu bazı oyunlarda DualShock daha iyi kullanılır ve oyun daha zevkli ve kolay oynanır. DualShock 4 ‘ü Windows denemek için PlayStation 4 sahibi olmanız gerekmektedir. DualShock 4’ü Windows bilgisayarınızda tanınıp oyunlarda keyfinizi sürmek çok harika olur.

 

DualShock 4’ü Bluetooth veya kablo olarak bilgisayara bağlamadan DS4 Windows yazılımını güvenli şekilde indirip yazılımı kurmaya başlarsınız.

 

Yazılım kurulum aşaması çok basittir. Sıkıştırılmış olan dosyayı klasörden çıkarın ve sonra DS4 Windows exe dosyasına çift tıklayarak dosyaların nereye kayıt edileceğini soran ekran karşınıza gelmektedir.

 

Şayet Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız Install the DS4 butonuna, şayet Windows 7 ve altı bir işletim sistemi kullanıyorsanız Install 360 Driver butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra sürücü yükleme işlemine başlarsınız

 

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra DualShock 4’ü isterseniz kablo ile isterseniz Bluetooth bağlantısıyla bilgisayarınıza tanıtmanız mümkün olur. DualShock 4’ü Bluetooth üzerinden eşleşmesi için DualShock 4’ün PS ve Paylaş butonuna aynı anda

 

Üç saniye kadar sürekli basılı tutmanız ve bu durumda üste yanan ışığın sönmüş olduğunu gördüğünüzde Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth Menüsü ile altında bulunan Wireless Controller ve eşleştir tıklandığında eşleşme işlemi tamamlanıyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?