Donald Trump : “Tim Cook Gözlerini Açtı, Apple Büyük İşler Peşinde”

0
30

Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump son zamanlarda Apple’ın fabrikalarını ABD sınırları içine taşımayı teklif etmişti. Axios’a ropörtaj veren Trump tekrar fikirlerini belirtti.

Böyle bir hareketin fizibilitesi ve maliyeti konusunda çok fazla spekülasyon olmasına rağmen, Trump, Apple CEO’su Tim Cook’un Apple’ın ABD içerisinde üretim yapmasının büyük bir imali adım olduğunu fark ettiğini düşünüyor.

Axios’la yapılan röportajda Trump, Apple ve ABD’nin iPhone üretimiyle ilgili açıklamasında, Cook’un daha önce bu fikre açık olabileceğini iddia etti. (Sorun Obama’nın oluyor o zaman :D)

Trump : “Tim Cook’un gözlerinin açık olduğunu ve ülkesini çok sevdiğini inanıyorum. Sanırım büyük şeyler yapmak istiyor.” dedi.

Tim Cook bundan 1 ay kadar önce yaptığı teknoloji toplantısında, bu meselenin önemli olduğu dışında bir açıklama yapmadı. Apple çalışanlarına şunları yazdı:

“… Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Çin ve Güney Amerika da dahil olmak üzere her yerde hükümetlerle etkileşim  kurmak önemlidir. “Bağırarak bir şeyleri değiştiremiyorsun,” […] “Herkese bu yolun neden en iyi neden olduğunu göstererek bir şeyleri değiştiriyorsun.”

(Sizi anlıyorum Tim bey :D)

Amazon’dan Jeff Bezos, The Washington Post’ile gerçekleştirilen Trump toplantısında neyin kapsandığı ve gerçekleştirildiği hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

“Bu günkü toplantıda başkanın, onun teknoloji ekibinin ve teknoloji liderlerinin çok üretken olduklarını keşfettim. Yönetimin yenilikçiliğinin sadece teknolojide değil; tarımda,altyapı,üretim gibi her yerde olması gerektiğini paylaştım.” dedi.

 

 

İLGİLİ HABER:  Bugün Steve Jobs'ın Doğum Günü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?