Dev Ekranlı iPhone Modeli Yolda

0
88

Apple’ın yeni seri iPhone modellerinde, ekran tercihleri değişmeye başladı. İlk değişim iPhone X akıllı telefonlarıyla beraber oldu ve OLED ekranlara geçiş yapıldı. Ancak gelen bilgilere bakacak olursak, bu bir son değil tam tersine yeni bir başlangıç oldu. Telefonlar tanıtıldığı andan beridir konuşulan yeni iPhone X serisinin son bilgileri, tüm bunları doğruluyor. Son olarak 6.1 inç iPhone X Plus modeline ait olduğu belirtilen görseller paylaşılmış ve bir nevi iddialar doğrulanmıştı. Bu kez konuşulan model ise 6.5 inçlik iPhone modeli.

En Büyük Ekranlı iPhone Modeli Geliyor

Ünlü analist Kuo tarafından gelen bilgilere bakacak olursak, 6.1 inçlik iPhone modeli tek başına gelmeyecek. iPhone X tanıtımından beridir konuştuğumuz 3 yeni model içerisinde, 6.5 inçlik dev ekranlı bir seri yer alacak. İşte bu modelle ilgili olarak yeni detaylar var. İddialara göre telefonların yine OLED ekran olması beklenecek.

6.5 inçlik iPhone

Fakat bu kez çentik bölümü için ayrılan alan daraltılacak. 6.5 inçlik ekranın çerçevesiz olması nedeniyle, kasa boyutunun da düşük olacağı ve telefonların yine tek elle rahat kullanım sunacağı belirtiliyor. Bloomberg tarafından doğrulanan iddialara göre bu yeni modelin içerisinde işlemci olarak ise A12 işlemcileri yer alacak. Yine Super Retina teknolojileriyle zenginleştirilmesi beklenen akıllı telefonların, 1242 X 2688 çözünürlüğünde olacağı da bir başka bilgi.

Fiyat Nasıl Olacak?

En önemli iddia ise fiyat konusunda geldi. iPhone X modeli 5.8 inç ekranlarına rağmen 1000 dolar bandını buldu. Bu modelin ise çok daha yüksek bir fiyat aralığı olması bekleniyor. İddialar 1500 dolara kadar çıkan bir telefonun geleceği yönünde. Tanıtım tarihini kesin olarak bilmediğimiz için, detaylar konusunda biraz daha beklemek gerekecek.

Karşılaştırma: Galaxy S9 mu? iPhone X Mi?

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Modelleri İçin Yeni Bilgiler Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?