Cydia Impactor güncellendi ve Cydia Extender yayınlandı

0
84
Impactor 0.9.39 yayınlandı.

Cydia geliştiricisi Jay Freeman (Saurik), Cydia Impactor için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, iOS cihazlarda .ipa dosyalarının imzalanması ile ilgili.

Cydia Extender adını verdiği yeni bir araç da yayınlandı. Bu araçla da .ipa dosyalarının yeniden imzalanması sağlanıyor. Gelen bilgilere göre bu güncelleme de 7 günde 1 imza zorunluluğunu çözmüyor.

Cydia Impactor

Cydia Impactor’ün, Windows ve macOS için 0.9.39 numaralı versiyonu yayınlandı. Sürüm notlarına göre, bu güncellemede SSL sertifika doğrulama hataları düzeltildi. Özellikle Windows kullanıcılarının .ipa dosyalarını yüklerken yaşadıkları sorunla çözülmeye çalışılmış. Diğer bir yenilik de Cydia Extender aracı. Cydia Extender, Cydia Impactor’ün içerisinde geliyor.

Cydia Impactor’ü resmi sitesinden indirebilirsiniz

Cydia Extender

Cydia Extender ile ilgili söylenebilecek ilk şey, 7 günlük imza sorununa çözüm olmaması. Apple geliştirici hesabı olmayanların 7 günde 1 yapmak zorunda oldukları re-jailbreak hala var. Geliştirici hesapları olanlar için sorun yok. Onlar 1 yıllık Yalu jailbreak kullanmaya devam edebiliyorlar.

Saurik’in Cydia Extender hakkındaki açıklaması şöyle:

“Cydia Extender, .ipa dosyalarını IOS cihazlarında Safari üzerinden de kayıt edebilmek için yaplımlış ve Cydia Impactor ile aynı işleve sahip bir uygulama. Uygulama aynı zamanda yeniden imza ve yeniden kurulum yapabilyor.

Extender geliştirici hesabı olup olmamasına göre, kullanıcıya Safari üzerinden .ipa dosyalarına göz atma, kurma ve imzalama yapılabilen bir uygulama.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?