Cupertino’da Bir Evde Yeni iPad Prototipinin Çalındığı İddiası

0
360

Cupertino’da bir evde bu ay meydana gelen hırsızlık ve adam kaçırma olayında yeni nesil iPad modelinin prototipinin çalındığı iddiası gündeme oturmuş durumda. Mercury News’in haberine göre, soyguncular 20 yaşındaki mağdurun evinden 7.500 $ değerindeki elektronik eşyalar, reçeteli ilaçlar, nakit para ve bunlarla birlikte yeni nesil iPad prototipi olduğu iddia edilen iPad’i çaldılar.

Olayın yaşandığı evde geniş çaplı araştırma yapan ve mağdurun ifadesi doğrultusunda açıklama yapan yetkililer prototip iPad hakkında bilgi vermeselerde bu tip bir cihazın çalındığını doğruladılar. Mağdurun Apple çalışanı olup olmadığı ve çalışnan iPad’in yeni nesil iPad modelinin prototipi olup olmadığı netlik kazanmış durumda değil.

Apple için aslında bu yaşanan ilk değil. Daha önce San Francisco’da bir barda iPhone 4 bulunmuş cihaz daha sonra 5.000 $’a bir muhabire satılmıştı. Ardından muhabirin evi yetkililer tarafından cihaz basılarak Apple’a iade edilmişti. Son yaşanan bu olayda henüz ne olduğu konusu netlik kazanmayan iPad bulunabilmiş değil.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here