Cortona iOS’a Geliyor !

0
507

Microsoft tarafından geliştirilen ve Siri’ye rakip olabileceği düşünülen Cortona artık iOS platformuna geliyor. Cortona şuanda iOS cihazları için Beta aşamasında ve Cortona’ya ulaşabilmeniz için yapmanız gereken TestFlight uygulamasını yüklemeniz.

Henüz kısa bir süre önce Android cihazlar için yayınlanmış olan Cortona uygulaması, Kasım ayının başlarında ise iOS cihazlar için Beta sürümünü geliştirmeye başlayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden yaklaşık 1 ay geçti ve Cortona Beta testlerine başlandı.

Cortona Beta
Cortona Beta Uygulaması

Microsoft 10’un Göz Bebeği

Cortona Microsoft 10 ile popüler bir hale gelen uygulama. Aslında yaptıkları ile Siri ve Google Now ile benzer özelliklere sahip olan Cortona, rakipleri kadar güçlü olabilecek mi bilinmez. Ancak iOS platformuna Beta sürümüyle gelmesiyle birlikte 2000 kullanıcı tarafından test edilmeye başlandı.

Herkes Test Edemiyor !

Cortona’yı şuanda belirli sayıda kullanıcı kitlesi test edebilecek. Ancak uygulamanın testlerinin bir ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını tahmin ediyor ve daha sonra da App Store‘dan ulaşılabilir olacağını düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Siri ile Pokemon GO Sohbeti Yapmak Mümkün

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?