Cortana iOS Sürümü Güncellendi

0
31
Cortana güncellemesi
Cortana iOS güncellemesi

Microsoft’un sanal asistanı olan Cortana sadece Windows işletim sistemlerinde değil artık mobil platformlarda da en çok kullanılan sanal asistanlardan biri olarak biliniyor. Yayınlandığı andan itibaren sürekli yeni güncellemeler almaya devam eden mobil Cortana sürümü için ise yeni bir güncelleme daha yayınlandı. 2.0 versiyondan sonra ise Cortana sanal asistanında sistemsel değişiklikler öne çıktı.

Uzun süredir devam eden Siri ve Cortana arasındaki yarış yeni güncellemeden sonra bir kez daha gündeme geldi. Microsoft’un iddiasına göre yeni güncellemeden sonra Cortana sanal asistanı Siri sanal asistanına göre çok daha işlevsel hale geldi. Apple ise henüz bu iddialara bir cevap vermiş değil.

Cortana Yeni Sürümle Gelen Yenilikler

Microsoft’un oldukça iddialı olduğu sanal asistanı Cortana için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında değişen özelliklerde yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre güncellemelerle beraber sanal asistana eklenen yeni özellikler ise şöyle;

  • Sayfalar arası hızlı geçiş imkanı ve detaylı geliştirilmiş uygulama arama hizmeti
  • Ses algılamalarında yapılan iyileştirmeler
  • Daha detaylı web arama sonuçları
  • Arayüzlerde yeniden tasarlanmış görseller
  • Yapay zeka sisteminde yeni iyileştirmeler

Şimdilik sadece İngiltere’de iOS sürümü kullanılabilir durumda olan sanal asistan Siri’nin denemelerinin ve bu yeni güncellemelerinin başarılı olması durumunda ise tüm dünya genelinde yayınlanması bekleniyor. Apple’ın Siri’ye karşı uygulama mağazalarında Cortana sanal asistanına ne kadar izin vereceği ise merak edilen bir nokta.

Cortana
Cortana iOS sürümü

iOS sürümü konusunda belirsizliği henüz korurken asistanın Android sürümünün ise daha kararlı bir yapıda olduğunu da belirtelim. Güncellemenin de yeni sürümünün Android işletim sistemleri içinde yayınlanacağı belirtiliyor. Her iki sürüm içinde bundan sonraki güncellemelerinde belirli aralıklarla gelmeye devam edeceği fakat iOS sürümünün ne zaman tüm bölgeler için yayınlanacağının hale bilgisi bulunmadığını da ekleyelim.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?