Consumer Reports’dan Apple Watch için Şimdiye Dek Yapılmış En Bilimsel Test

0
539

Consumer Reports, Apple’ın Apple Watch ve Apple Watch Sport modelini kapsamlı bir teste tabi tuttu. 1 gün boyunca süren testin sonuçları ise bir hayli şaşırtıcı.

Testlerde Apple Watch Sport modelinin Iyon X ekranı, 7 dereceli çizilme testini atlatırken 8 dereceli testte çizildiği görülüyor. Apple Watch modelinin Safir ekranını çizmek ise Apple Watch Sport’un Iyon-X ekranına göre biraz daha zor. Testlerde 9 dereceli testi çizilmeden başarıyla tamamlıyor.

Sonuç olarak fiyatı ile daha pahalı olan Apple Watch’un ekranını, Apple Watch Sport’a göre çizmek biraz daha zor. Ama Apple Watch Sport’un sertleştirilmiş cam ekranının performansı kesinlikle etkileyici. Mohs sertlik skalasına göre Apple Watch’un Safir ekranı çizmek için kuvvetli bir madde olan ve sertlik derecesi 8 olan topaz ile eşdeğer bir madde gerekiyor. Yani günlük kullanımda onu çizmek hiçte kolay değil. Ve Apple Watch Sport’un ekranının da benzer performans göstermesi de onun günlük kullanımda çizilmesinin kolay olmayacağını gösteriyor.

Consumer Reports’un Apple Watch üzerinde gerçekleştirdiği bir başka test ise kalp sensörü ve adım sayar için oldu. Test sonuçlarına göre oldukça tutarlı ve geçerli sonuçlar alındığı görülüyor. Consumer Reports bir de ek olarak Apple Watch’u 3 metre derinlikte, 30 dakika süren su geçirme testine tabii tutuyor. Test sonucuna göre Apple Watch’un su geçirmediği kanaatine varıyorlar.

Consumer Reports’un testlerinin Apple Watch için yapılmış en bilimsel test olarak yorumlayabiliriz. İşte o test videosu;

İLGİLİ HABER:  Yeni Apple Watch: Apple Watch Series 2 duyuruldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?