Colgate ile Apple Ortaklığı Ürünü Colgate E1 Tanıtıldı

0
67

Sürekli olarak akıllı telefonları, bilgisayarları ve yazılımları ile konuştuğumuz Apple, son yıllarda bir yandan da sağlık alanında yeni atılımlar yapmaya başladı. İlk olarak Apple Watch akıllı saatlerinin sağlık aktiviteleri yönü geliştirildi. Hem yazılımsal hem de donanımsal olarak bu alanda bir geliştirme yapıldı. Hemen sonrasında ise akıllı atlama ipi projesi ortaya çıktı. Şimdi ise bambaşka bir teknoloji daha ortaya çıktı. Bu kez Apple, Colgate ile beraber diş fırçası geliştirdi. Aslında bir satış anlaşması yapıldığını söylemek daha doğru olacak. Yeni geliştirilen yapay zeka destekli Colgate E1 diş fırçalarından daha detaylı bahsedelim.

Colgate E1 Yapay Zekâsı İle Geliyor

Yeni diş fırçalarının en büyük artısı, ağız sağlığını sürekli olarak kontrol edebiliyor olması. İlk olarak diş fırçasının içerisinde yer alan yapay zekayla beraber ağız haritasının çıkarılması sağlanıyor. Bu şekilde dişlerin kişiye göre nasıl fırçalanacağı konusunda bir taslak çıkarılıyor. Bir diğer artı ise sonik dalgalar. Özellikle diş plağı sorunu yaşayanlar için geçerli olacak olan sonik dalga sistemi ekstra bir temizleme sağlayacak.

Ağız sağlığı konusunda sürekli bilgiler almanızı sağlayacak olan Colgate E1 fırçasının uygulama desteği de bulunuyor. iPhone için yayınlanan uygulama Colgate Connect olarak açıklandı. Bu uygulama sayesinde de günlük verileri elde edebiliyorsunuz. Tıpkı akıllı bilekliklerin spor verilerini kullanıcılara sunduğu gibi düş fırçası da kullanıcılara bu şekilde uygulama üzerinden veriler sunabilecek.

Çocuklara Özel Oyunla Geliyor

Ayrıca Colgate E1 diş fırçalarının çocukları diş fırçalama konusunda teşvik edecek bir de oyunu bulunuyor. Yapımda Go Pirate adı verilen oyun sayesinde, ne kadar uzun süre diş fırçalanırsa o kadar fazla oyun içi altın kazanılması sağlanacak ve bu da çocukların dişlerini fırçalamalarına teşvik edecek. Bu özellikleriyle beraber Apple’ın web sitesi ve Apple’ın mağazalarında satılacak olan Colgate E1 diş fırçalarının fiyatı ise 100 dolar.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin Yepyeni Bir Parmak İzi Teknolojisine Hazır Olun

Colgate E1 Resmi Ürün Sayfası

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?