Çocuklar için en iyi 12 ipad oyunu

0
1162

Tablet bilgisayarlar maalesef çocuklarımızın elinden düşmüyorlar. Açıkçası hiç ellerine almasalar daha iyi ama madem tabletten kurtulmak zor -o halde en azından oynadıkları oyunlar zararsız olsun. Bu yazımızda çocuklarımız için en iyi iPad oyunlarından bir liste yaptık.

iPad’de ki her oyun yaşa göre derecelendirilmiştir. Bu sayede oyunun çocuğunuzun yaşına uygun olup olmadığını kolayca anlayabiliriz. 

Önemli uyarı: Çocuklarınız için iPad’e bir oyun yüklemeden önce uygulama içi satın almaları kapatmanızı öneriyoruz. Aksi halde ay sonunda yüklü bir iTunes faturası ile karşılaşabilirsiniz.

Angry Birds Star Wars

Listeyi bir sürprizle başlatmak için bir sebep yok. Angry Birds, çocuğunuzun bulmaca becerilerini geliştirebilecek, erişilebilirliği ve bağımlılık yaratan oyun oynama kolaylığı ile başlı başına bir fenomen haline geldi. Star Wars’u da eklediğinizde,tam beyin yakan bir oyun çıkmış ortaya. Bu listede mutlaka olması gereken bir oyun varsa o da budur. Satın almadan önce denemek istiyorsanız, orijinal Angry Birds’in ücretsiz bir versiyonunu indirebilirsiniz.

Candy Crush Saga

Candy Crush yayınlandığı ilk günden bu yana bir fenomen haline geldi. Çocuklar için eğlenceli ve yetişkinler için bağımlılık yapan bir oyun. Klasik bir oynanışı var.  Eşleşen sembolleri birleştiriyorsunuz. Bu oyunu henüz yürüyemeyen çocuklar bile oynayabiliyor. Çünkü tablette parmağını oynatması bile şekerleri dökülmesini sağlıyor. Daha büyük çocuklar ise sunulan bulmacaların tadını çıkaracaktır.

Despicable Me: Minion Rush

Temple Rush oyunu ile birlikte sonsuz koşu oyunları patlama yaptı. Despicable Me de böyle bir oyun. oyunda harika bir mekanik var. Bu tam bir görsel şölen sunuyor ve çocukları cezbediyor. (Aslında ben de az oynamadım bunu 🙂 ) Çocuklar bu oyunla en yüksek skor için yarışacak ve oyun oynamanın keyfine varacaklar.

Fruit Ninja HD

Çok az sayıda oyun, Fruit Ninja HD (şimdi 10.000’e yaklaştı) kadar çok müşteri yorumu içeriyor. Buna rağmen hala 4 yıldızın üzerinde kalan bu oyunu satın alan bazı kişiler de düşük yıldız verdiler. Ama bunun mantıklı bir sebebi var. Fruit Ninja iyi,  eski tarz dilimleme işlemleri içeriyor. Yeterli bir rekabet havası yok oyunda. Amaç: Bir bomba dilimlemeden ve sanal parmağınızı uçurmadan mümkün olduğunca fazla meyve dilimlemek. Satın almadan önce denemek isterseniz, mevcut bir lite sürümü var.

Where’s My Water?

Çocuklar için geliştirilmiş en iyi iPad oyunları listesinde olmazsa olmaz oyunlardan birisi ” Where’s My Water? ” Disney tarafından geliştirilen bu oyun görsel bir şölen sunuyor. Kahramanımız bir timsah. Amacımız ise bu timsahı temiz tutmak. Denemek için ücretsiz bir sürümü de var. 

Cut the Rope

Om Nom şekerlemesini çok seviyor ama bunu elde etmek için biraz yardıma ihtiyacı var. Cut the Rob (Halatı Kes), bir şekerlemenin ekran boyunca sallanıp Om Nom’in ağzına girmesini sağlamak için halatlar kullandığınız bir fizik bulmaca oyunudur. Oyun çok basit bir oyun değil. Om Nom ve şekerleme arasında duran çeşitli engelleri nasıl geçeceğinizi düşünmeniz gerekecek. Ücretsiz bir sürümü de denemek için yükleyebilirsiniz.

Lego Harry Potter: Years 1-4

Video oyunlarına dönüştürülen filmlerin, oyun versiyonalarıyla hayal kırıklığı yaratabiliyorlar. Ama birkaç oyun bu konuda istisna olarak sayılabilir. Lego oyun serisi buna istisna olarak gösterilebilir. Lego Harry Potter, bir çocuk vücudunda Hugwarts okulunda okumak istiyorsanız sizin için harika bir oyun olabilir.  Çocuklarınız kadar siz de bu oyunu seveceksiniz.

Slice Fractions

Çocuk dostu oyunlarda genellikle eğlenme faktörü ön plandadır. Yeni bir şey öğrenmek ise  genellikle oyunların hedefinde yer almaz. Bir çocuğun zihnini beslemek için App Store’da bol miktarda eğitim uygulaması da var. Ama öğrenme ile eğlenmeyi birleştiren bir oyun da bu listede olmayı hakediyordu.

Slive Fractions (Dilim Kesirleri), kesirleri öğrenmekle ilgili bir oyunun içinde eğlenceyi yakalamayı başarıyor. Bu sayede tüm sayıların ötesine geçmek ve bölünme fikrini çocukların aklına yerleştirmek daha kolay.

 

Paper Toss 2

Paper Toss, Çocuğunuzla keyfini çıkarabileceğiniz, kaç adet kâğıt parçasının üst üste çöp tenekesine girebileceğini görmek için yarışan hızlı, kolay ve eğlenceli bir oyun. Ama kolay olmadığını söyleyelim. Cubicle modunda bile, fanların hızını her seferinde mükemmel bir şekilde tahmin etmek zor olacak.

Bubble Ball

  

14 yaşındaki Robert Nay tarafından geliştirilen Bubble Ball, ilk iki haftasında uygulama mağazasında milyonlarca kez indirildi. Listenin üst sıralarındaki diğer oyunlarda bulunan eğlenceli grafiklere sahip olmasa da, 4 ila 94 yaşlarındaki bulmaca severleri memnun edecek bağımlılık yapıcı bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

The Game of Life

Hayat Oyunu uzun zamandır çocuklar tarafından sevilen bir oyundu. Bu oyunda parçaları, özellikle de mavi ve pembe mandalları kaybetmek oldukça kolay. IPad sürümü ile oyun parçalarını kaybetme konusunda endişelenmeyin. 

Drawing Pad

Listenin sonunda bulunan Drawing pad bir oyun değil. Drawing Pad bütün çocukların hoşlanabileceği bir çizim aracı. Çocuğunuz sadece Çizim Pedi’ndeki sanal boya kalemlerini kullanamaz, ayrıca çalışmalarını kaydedebilir ve hatta E-posta, Twitter veya Facebook aracılığıyla paylaşabilir. 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Çocuklar için en iyi 12 iPad oyunu listemiz bu kadar. Sizin önerdiğiniz başka oyunlar varsa inceleyip listeye alabiliriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?