Clash-of-Clans-Satıldı

Dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan popüler mobil oyun Clash of Clans Tencent adındaki bir şirkete satıldı.

Kısa sürede beklenenden daha büyük bir gelişim gösteren mobil pazar, mobil uygulamaların iyi birer kazanç kapısına dönmüş olması nedeniyle astronomik satışlara sahne olmakta. Clash of Clans için gerçekleştirilen bu satın alma işlemi mobil uygulamalar üzerinden çok iyi paralar kazanılabileceğinin kanıtı olmuş durumda.

Geliştirilen mobil uygulamaların hatırı sayılır kullanıcı sayısına ulaşması ve oyun içi satın alma gibi ekstra kazanç getiren yan uygulamalar içermesi nedeniyle yüksek gelir sağlamakta. Buna paralel olarak, geliştirilen bu uygulamalar  yakaladıkları başarıyla orantılı olarak yüksek meblağlara satılmakta. Bunun yeni örneğini Clash of Clans için gerçekleştirilen 10.2 milyar Dolarlık satın alma ile görmekteyiz.

Supercell tarafından geliştirilen ve bugünkü başarısını ve popülerliğini elde eden Clash of Clans’ın satış işlemlerinin bitimiyle beraber oyunun ticari ve diğer haklarıyla beraber oyunun yönetimi de artık Tencent’in elinde olacak.

Clash of Clans’ı satın almasıyla kendinden bir kez daha söz ettiren Tencent firması aynı zamanda Softbank adındaki bir diğer değerli markanın da yüzden 73’lük bir kısmına sahip durumda. Bundan kısa bir süre önce Riot Games’i satın alarak dünya genelinden en çok oynana oyunlardan biri olan League of Legends’e de sahip olan Tencent mobil ve online sektöre yaptığı yatırımlar ile bu sektörlerin liderlerinden biri olmuş durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?