Bu yazıda, en yaygın Clash of Clans problemlerinin bir listesini ve bunları nasıl kolayca düzeltebileceğinizi anlatacağız. Clash of Clans oyununda büyük bir güncelleme Mart ayında Builder Hall 8 ile geldi ve diğer güncellemede nisan ayında geldi. Her iki güncellemede de birçok değişiklik vardı ama bu değişiklikler bazı cihazlarda sorunlara yol açtı. Bu sorunların nasıl giderileceği ve Mayıs 2018’den ne gibi yenilikler beklememiz gerektiğini irdeleyelim.

Clash’daki sorunların çoğu, Apple cihazlarında ve eski Samsung akıllı telefonlarında gerçekleşti. Garip hatalardan, oyunların çökmesinden, içerik indirilmesinden, güncellemelerin hiç yüklenememesinden şikayetçi olan çok sayıda insan var. Ayrıca, iPhone X kullanıcıları hala birçok sorun yaşamaya devam ediyor. 

2017 boyunca oyunun yapımcısı Supercell birçok güncelleme yaptı ve yeni içerikler ekledi. Ancak, her güncellemede bazı sorunlar ortaya çıktı. En son aralıktaki güncellemede birçok sorun çözüldü ve ilk bahar güncellemesinde de bu devam etti. Eğer tabletiniz son güncellemeyi desteklemiyorsa veya hala problem yaşamaya devam ediyorsanız konuya devam edelim.

Resmi Supercell Clash forumunda kullanıcılar sürekli yeni açıkları ve hataları bildiriyorlar. Mart 2018 güncellemesi bazı sorunlara neden oldu. Özellikle Supercell ID ile giriş sorunları ve oyun kapanmaları gibi sorunlar çok görülmeye başlandı. 

Nisan ayındaki güncellemede Supercell ID giriş sorunları çözüldü ve bazı küçük düzeltmeler yapıldı. Eğer nisan ayındaki güncellemeyi yüklemediyseniz öncelikle bu güncellemeyi yüklemelisiniz. 

Clash of Clans iPhone X Desteği

İlk olarak, 1 Şubat’ta Supercell, Clash of Clans iPhone X desteği ile hızlı bir güncelleme yaptı. Hala sorun yaşıyorsanız, oyunun son sürümü için burayı tıklayın. Oyun, Apple’ın en yeni telefonunda mükemmel bir şekilde çalışıyor, ancak ekranda bulunan çentik kullanılamadı. Bu, Clash forumunda her gün gördüğümüz ve duyduğumuz bir sorundu. Şubat tarihinde Supercell, iPhone X’i tamamen desteklediğini söyledi.

Bununla birlikte, Şubat iPhone X Clash of Clans güncellemesi ile birlikte birkaç sorun daha halledildi.

Birincisi, kullanıcılar muhtemelen düzelmeyecek olan son derece küçük simgeleri bildirmeye devam ediyor. Ayrıca, ekran düzeni iPhone X için biraz değişti. Ortadaki “sekme” yerine, küresel ve klan sohbetleri için soldan sola, artık küçük bir alıntı simgesi görüyorsunuz. Bu “çentik” sorununu düzeltmek için tek gerçekçi çözümdü. Ancak, kullanıcılar bundan dolayı gelen veya okunmamış iletiler için bildirim göstermediğinden şikayet ediyorlar.

Sonuç olarak, iPhone X, Clash of Clans’da nihayet desteklendi, ancak şimdi sohbet sekmesinde mesajlarınızı kaçırdığınızda bunu bilmiyorsunuz. Yakın zamanda başka bir güncelleme ile bu sorunun da çözülebileceğini düşünüyoruz.

Clash of Clans Siyah Ekran Sorunu (Yüklenememe)

 

Clash of Clans Siyah Ekran Sorunu mu yaşıyorsunuz? Temel olarak, oyunu açmaya çalıştığınızda telefonunuzda siyah bir ekran çıkıyor. Oyun yüklenmiyor, ses yok, hiçbir şey yok. Sadece siyah. Oyun asla başlamıyor. Tekrar kapatıp açmanız gerekiyor. Yalnız değilsiniz. 

Şu anda Clash siyah ekran hatası için kolay bir düzeltme yok. Bazı kullanıcılar, Clash simgesine uzun süre basabileceğinizi, ekranınızın üst kısmına çekebileceğinizi ve “Uygulama Bilgisi” ne tıkladığınızda düzeldiğini söylüyor. Düzelmezse, Ayarlar> Uygulamalar> Clash’e  gidin ve “Zorlu Kapat” ı seçin. Oyun tamamen kapanacaktır. Yeniden açmaya çalıştığınızda da açılma ihtimali yüksektir.

Maalesef Supercell bu konuda yeni bir güncelleme getirene kadar başka bir çözüm yok. 

Clash Mart Güncellemesi Sorunları

Mart 2018 Clash of Clans güncellemesi bazı oyunculara zarar verdi. Şimdiye kadar Supercell 4-5 küçük sorunu doğruladı, ama bu sadece başlangıç. 

Supercell ID çalışmıyor – arka planda çalıştığınız tüm uygulamaları kapatın. Sonra Clash’i yeniden başlatın. Bir daha ki denemede sorunun çözülmesi ihtimali var.
Güncelleme, Uygulama mağazalarında görünmüyor – App Store uygulamasını açın. Güncellemeler kısmından uygulamayı bularak güncelleyin.
Oluşturucu Hut still has snow hatası – mağazadaki son güncellemeyi alın
Bir başkasının köyünü ziyaret etmeye çalıştığınızda uygulama çöküyor … Bu sorunun şu an bilinen bir çözümü yok maalesef.

Foruma bakıldığında, indirme hatasıyla ilgili şikayetler görmeye devam ediyoruz. Uygulama çökmeleri, yeniden başlatmalar, görüntülenen yanlış kupa sayısı, ses döngüsü hataları veya eksik taşlar söz konusu. 

Supercell bu konuda duyuru yapar yapmaz bu yazıyı güncelleriz. Şimdilik, Mayıs ayının yarısına geldik ve yalnızca birkaç küçük düzeltme aldık. Hiçbiri en büyük soruna odaklanmadı. Supercell ID sorunu.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?