Cisco Ekibi Mac ve İOS Güvenlik Açıkları Hakkında Uyardı

0
174
Cisco Ekibi Mac ve İOS Güvenlik Açıkları Hakkında Uyardı
Cisco Ekibi Mac ve İOS Güvenlik Açıkları Hakkında Uyardı

Apple bu zamana kadar güvelik konusunda her zaman olarak en iyisi olarak bilinmektedir. Ancak Cisco ekibi tarafından konu ile alakalı şaşırtan açıklamalar gerçekleşmiş bulunmaktadır. Apple’a ait olan İOS ve Mac işletim sisteminde güvenlik konusunda açıklar olduğunu belirleyerek duyurdu.

Ekip tarafından belirlenen açık ise birçok farklı format üzerinden cihazlara sızma işlemi kolayca gerçekleşebilmektedir. Yani telefona gelen bir mail ya da bir mesaj içerisinde yer alan formatlar ile birlikte sızma imkanı bulunması ciddi anlamda tehdit sunmaktadır.  Bu yüzden artık Apple zaten diyerek güvenmek yerine tarama yapmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Bu açıklama sonrasında ise Apple sadece yeni sürüm güncellemesini kullanıcılar yapmasını belirtmiş bulunuyor Şuan en son sürüm olan İOS 9.3.3 de bu açıklar ortadan kalkmış gibi görülmektedir. 9 sürümü için ek güncellemeler daha gelmeye devam edecek ama bunun yanı sıra asıl merak edilen şuan beta olarak 10 sürümünün yayınlanması nedeni ile normal kullanıcılara ne zaman dağıtılacağı olmaktadır.

İOS 10 Beta 3 versiyonu cihazı geliştirici olarak kayıtlı olanlara otomatik güncelleme olarak sıra ile gönderilmiş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 9 sürümünün en son versiyonu tüm cihazlara gönderilmiş bulunuyor.

Apple’ın güvenlik konusunda bulunan açıkları ile çıkan haberler kullanıcılar tarafından dikkate alınmayarak sadece var olan son sürüme yükseltme gerçekleştirilmiş bulunmaktadırlar. Mac ve İOS işletim sistemleri kapalı kutu olarak güvenlik konusunda var olan tedbirlerini her güncellemede daha da artırmaya devam etmektedir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here