Çin’in Yükselen Markası Meizu

Teknoloji çağının, gelişen tüm faaliyetlerini hepimiz hissediyoruz. Modern çağın ihtiyaçları ile gelişen teknolojinin de katkıları ile hayatımızı daha yaşanabilir, pratik bir hale getirecek yapıdaki tüm ürünler ve teknolojik malzemeleri en iyi şekilde kullanarak sosyal hayatımızı daha da yaşanabilir dereceye getiriyoruz. Son günümüz dönemlerinde gelişen teknolojik ve evrensel değerlerini içinde barındıran ve modern döneme ayak uyduran birçok teknolojik ürünler ortaya çıkmıştır. Bu teknolojik ürünler de son derece kaliteli ürünlerdir.

Çin’in yükselen yeni bir markalarından biri olan Meizu, son günlerde MX5 modelini üretmiş ve bizlere tanıtmıştı. Bizim ülkemizde de de yer bulan Meizu, birkaç gün içerisinde yeni amiral gemi modelini resmen bizlere tanıtmış oldu. Bir süredir sızıntılar ile karşımıza çıkmakta olan Meizu PRO 5 son derece iddialı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ekran kısmında bu prototipte ise Meizu PRO 5, 5.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlükte olan Süper AMOLED bir ekranla karşımıza çıkmaktadır. Bu cihazın ekranının yan kısımları ise 2.5D eğime sahip bir ürün olmuştur. Ve ayrıca Full HD ekran kullanılan bu cihaz performans tarafından da telefonu çok daha öncelere bakış olumlu bir şekilde etkileyecektir diye düşünmekteyim. İsminden de belli olacağı gibi PRO bir model olan bu Meizu PRO 5, iki çeşit seçenek ile karşımıza çıkmaktadır.

3 GB LPDDR4 RAM’e sahip olan bu model 32 GB dâhili depolama alanına sahip iken bir başka seçenek olarak üretilmiş 4 GB LPDDR4 RAM’e sahip model ise tam 64 GB dâhili hafızaya sahip. Üstelik ayrıca Meizu PRO 5 microSD kartını da desteklemektedir. Kamera kısmından da epeye adından bahsettirecek gibi görünen Meizu PRO 5, Sony IMX230 sensörünün kullanıldığı 21 Mega piksellik ana kameraya sahip olan bir cihazdır.  0.17 saniye içerisinde odaklanabilen ve 0.7 saniyede de fotoğraf çekebilen Meizu PRO 5, 4K video kaydı da yapabilme özelliğine sahip. Bu son seride üretilen modelin ön kısmında ise 5 Mega piksellik bir kamera yer almaktadır. Android 5.1 tabanlı Flyme 5 ara yüzünü oluşturulan bu seri ürün modeli gücünü ise mCharge 2.0 hızlı şarj teknolojisini kullanan 3050 mAh bataryadan almaktadır. Bu batarya ile belirtilene göre ortalama yarım saatte yüzde 70 seviyesinde bir şarj alımı gerçekleşmektedir Havacılık endüstrisinde çok sık bir şekilde kullanılan magnezyum alaşımı ile üretilmiş metal kasaya sahip olan bu Meizu PRO 5, son derece başarılı bir şekilde üretilmiş olan bir kasaya sahiptir.

7.5 mm ölçü kalınlığa sahip olan yeni üretilmiş olan modelin ağırlığı ise 166 gramdır. Ses konusunda da gelişmeler sonucunda bir hayli yeni prototipinde geliştirmeler içeren bu model Hi-Fi ses kalitesi bizlere sunmaktadır. İnsanlık tarihinde ve toplumsal bir gelişimin sağlanmasında en önemli adımlardan biri, bu yüzyılımızın başlarında kendine yer bulan akıllı telefon teknolojisidir.

Üretildiği ilk yıllardan itibaren gerek ekonomik gerek ise toplumsal birçok alanda ki gelişimlere önemli bir şekilde katkılar sağlayan akıllı telefonların kullanımı, ülkemizde de bir hayli fazla bir yeri ve öneme sahip olan bir alettir. Bilhassa güncellenen bir seri üretime geçişle birlikte sayıları daha da artan akıllı telefonlar insanlık tarihini önemli olacak bir şekilde etkilemiş aygıtlardır. Akıllı telefonlar insan yaşamının her alanında çok büyük değişikliklere sebep olmaktadır. Etkilerini ilk olarak sosyal yaşamda görmeye başladığımız akıllı telefonlar, kaçınılmaz olarak sosyal ve iletişim hayatımız üzerinde de önemli bir etkiye sahip olmuşlardır.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?