çift sim kartlı iPhone

2018 iPhone serisinin 3 yeni modelle geleceği konusunda iddialar ağır basmaya başladı. Uzunca bir süredir gelen sızıntı haberleri 3 yeni iPhone modeliyle karşı karşıya kalacağımızı ortaya koyuyor. Bu modellerin iPhone 9, iPhone X Plus ya da iPhone 9 Plus ve 2.nesil iPhone X akıllı telefonları olmasını bekliyoruz. Daha doğrusu şimdiye kadar bekliyorduk demek daha doğru olacaktır. Öyle ki paylaşılan son iddialara yeni akıllı telefon modellerinin, bölgeler olarak 4 farklı seri şeklinde geleceğini ortaya çıkardı. 4.model ise Çin pazarına özel olarak sunulan bir iPhone olacak. Üstelik bu iPhone için çok önemli iddialarda var.

Çift Sim Desteği Sadece Çin’e Özel Olabilir

Çok kısa bir süre önce iOS 12 beta 5 sürümünün içerisinde yer alan bazı kodların çift sim kartı desteğini ortaya çıkardığını belirmiştik. İşte bu 4.modelinde çift sim kartı kullanan akıllı telefon için geçerli olacağından söz ediliyor. İddialara göre çift sim kartı desteğinin bir hayli öne çıktığı Çin için özel akıllı telefonlar geliştiriliyor. Bu iPhone modelinde, iPhone 9 akıllı telefonlarının özelliklerine yer verileceğinden söz ediliyor. Yani diğer bir söylemle iPhone 9 serisinin Çin’e özel ikinci bir modelinin satışa çıkacağı belirtiliyor.

çift sim kartlı iPhone

Bu sene tanıtılacak en iddialı akıllı telefonlar arasında yer alması beklenen yeni serinin çift sim kartı modellerini diğer bölgeler için satışa çıkarması ise beklenmiyor. Analistlere göre böyle bir kararın alınmasında en önemli etken, son yıllarda artan rekabet.

Huawei’nin Çin gücünü kullanarak akıllı telefon satışlarında ikinci sıraya yerleşmesi, Xiaomi’nin yeni gözde marka olarak gösterilmesi ve Amerika ile Çin arasında yaşanan ekonomik savaş gibi etkenler nedeniyle Apple’ın bu pazara özel adımlar atmak istediği belirtiliyor. Bu pazara özel olarak atılacak adımlarla beraber satışların artırılması, en önemlisi de pazar payının artırılması ana amaç gibi duruyor. Bakalım çift sim kartlı iPhone modeli ne kadar etkili olacak?

İlginizi Çekebilir: Yeni iPad Modelleri için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?