Akıllı telefonlarda en büyük oyunculardan biri konumunda olan Apple, Eylül ayıyla beraber yeni akıllı telefon modellerini tanıtacak. iPhone XI, diğer bir isimle iPhone 11 olarak tanıtılacak olan seri için sürekli bilgilerde gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni akıllı telefon modellerinin Çin versiyonu için değişiklikler yapılacağı ortaya çıktı.

Çin’e Özel iPhone 11 Neler Sunacak?

Markanın bu modelle beraber fiyatı biraz daha aşağı çekme çabası içerisine gireceği söyleniyor. Buna göre yeni akıllı telefonların parmak izi teknolojisine geri döneceği iddiası var. Çin’e özel modellerde, Face ID kullanılması yerine, ekrana gömülü olarak kullanılabilecek olan parmak izi sensörleri gelecek.

iPhone 11

Bu da demek oluyor ki maliyet aşağı çekilecek ve Çin pazarında telefonların daha fazla satış elde etmesi sağlanacak. Çin’e özel olarak gelmesi beklenen telefonların başka bir farkının olup olmayacağı ise merak konusu. En azından şu an için bu telefonların fiyatının aşağı çekilmesi konusunda bir çaba olduğu biliniyor.

Bunun dışında bir başka iddia ise ekranda parmak izi teknolojisine sahip olan modeller evrensel modeller olacak. Yani tüm ülkelerde satılan modellerde bu özellik bulunacak. Fakat Çin dışında kalan bölgelerde Face ID teknolojisinin kullanımı da devam edecek. Yani her iki özelliğin de kullanılabilir olduğunu göreceğiz. Yine de kesin bilgiler için Eylül ayını beklememiz gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Serilerinin Ekranları Sürpriz Yapabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?