Chrome iOS Sürümü Güncellendi. İşte Tüm Yenilikler

0
30
Chrome 57 güncellemesi
Chrome 57

Dünya üzerinde en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Chrome’un tüm platformlar için tarayıcı desteği giderek artmaya başladı. Öyle ki Google tarayıcılarını artık belirli aralıklarla güncelliyor. Sadece web sürümü güncellenmeyen tarayıcıların mobil platformlarda da güncellendiğini biliyoruz. Bu durumun son örneği de geçtiğimiz günlerde iOS platformu için yaşandı. Google sadece iOS platformlarına özel olarak yeni 57 sürümünü yayınladı.

Yayınlanan yeni sürüm ile beraber tarayıcı da ise ciddi değişiklikler, ciddi yenilikler ortaya çıktı. Özellikle Google ile Safari tarayıcılar arasındaki farkları ortadan kalkması beklenen güncelleme ile ne gibi özellikler geldiğini daha detaylı olarak bakalım.

Chrome iOS 57 Sürümü Özellikleri

Öncelikle yeni güncelleme ile gelen en büyük yenilik sonradan okuma özelliğinden biraz bahsetmek gerekecek. Safari tarayıcılarda var olan sonradan oku özelliği bu güncelleme ile beraber daha detaylı bir şekilde Chrome serisine de geliyor. Söz konusu güncelleme ile beraber  artık internet sitelerinde makale okurken ya da herhangi bir içeriği incelerken daha sonra okumak üzere bu içerikleri kayıt edebileceksiniz. Bunun dışında Safari tarayıcılardan farklı olarak kayıt altına aldığınız içeriklerin sadece belli bir bölümünü ya da makalelerin sadece yazı içeriklerini seçebileceksiniz.

Chrome 57
Chrome 57 yenii özellikleri

Üstelik kayıtlı olan bu içerikler internet olmadığı zamanda kullanılabilecek. Google daha sonra oku özelliği için kayıtları telefona eklediği için internetsiz olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun dışında Google’ın tarayıcılarda genel olarak iyileştirme yaptığını ve yeni sürüm ile beraber yaşanan çökme sorunlarının da önüne geçmeyi başardığını da ekleyelim. Güncellemeyi yüklemek için ise doğrudan App Store uygulama mağazasını kullanmanız yeterli olacaktır. Güncelleme şu an için kullanılabilir durumda olarak karşımıza çıkıyor. Sürüm numarasını ise bir kez daha hatırlatacak olursak Chrome 57 sürümünü kullanmanız gerek.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?