Chimera jailbreak için iOS 12.1.3-12.2 Güncellemesi Geldi – Nasıl Kurulur?

0
759
Chimera jailbreak

iOS 11 sonrasında Jailbreak sürümleri için yolu sonu gözüktü. Eskisi kadar çok gündeme gelmeyen Jailbreak sektörü, sessiz sedasız yoluna devam ediyor. Bu alanda son olarak Chimera jailbreak yayınlanmıştı.

Şimdi ise Electra Team, Chimera jailbreak sürümünü güncellediklerini açıkladı. Chimera jailbreak v1.02 güncellemesi sonrasında ise Jailbreak desteği verilen işletim sistemi sürümleri değişikliğe gitmiş oldu.

Chimera jailbreak Yeni Desteğiyle Geliyor

Sabah saatlerinde yapılan açıklama sonrasında Chimera jailbreak için yeni sürüm yayınlandı. V1.2.0 sürümü olarak yayınlanan yeni versiyonla beraber iOS 12.1.3 sürümüne ve iOS 12.2 sürümüne beklenen destek verilmiş oldu.

Chimera jailbreak

Fakat yayınlanan yeni sürüm için bazı sınırlamalarda var. Yeni sürüm A9, A9X, A10, A10X, A11 işlemcilerine sahip olan modellerde çalışıyor. Şimdilik A7 işlemcileri ve A12 işlemcilerini kullanan iPhone ile iPad modelleri için destek açıklaması yapılmadı. Bu cihazlar için bir süre daha beklemek gerekecek.

Chimera jailbreak v1.2.0 Nasıl Yüklenecek?

Yüklemenin nasıl yapılacağından da söz edelim. Bunun için öncelikle yeni sürümü indirmeniz gerekiyor.

  • Resmi adrese buradan gidebilirsiniz.
  • Sonrasında ise bilgisayarınıza Cydia Impactor indirmeniz gerekiyor.
  • Şimdi yapacağınız Chimera jailbreak yükleyeceğiniz cihazı bilgisayarınıza kablo ile bağlamak ve ardından Cydia Impactor’u açıp, programın içerisine indirdiğiniz Chimera jailbreak dosyasını sürüklemek.
  • Apple şifreniz ve kimliğinizin girilmesi istenecek. Bu verilen Apple’ın sunucularına gönderilecek ve kurulumu yetkilendirmek adına sertifika üretimi yapacak.
  • IPA dosyasını yükledikten sonra ise cihazınızdan Ayarlar>Genel> Profil yönetimi kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan e-posta adresinizi tıklayın ve güven deyin.
  • Telefonunuzu uçak moduna getirin ve cihazınızın ana ekranında gözüken Chimera jailbreak uygulamasına tıklayın. Sonrasında Jailbreak tuşuna tıklayın.

Adım adım kurulum için ziyaret edebilirsiniz. iOS 12 – iOS 12.1.2 Chimera jailbreak nasıl yapılır?

Chimera jailbreak işlemini önermediğimizi ve Appleuzmanı olarak hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3'de Yeni Açık ! Menü Geçişleri Devre Dışı Kalıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?