CES 2017 haftasına girmiş ve bazı Homekit uyumlu cihazları öğrenmiş bulunuyoruz.

Apple’ın WWDC etkinlği CES den daima bağımsız olmuştur ancak bu sefer Homekit uyumlu cihazlar Apple ile çalışacağından dolayı, CES 2017 haberimize konu oldu.
iOS,macOS ve tvOS ile Homekit yönetilebiliyor. Homekit etkinlikle gösterildiği gibi gelişmiş değildi. Zaman aldı ama sonunda yeni fikirler Homekit için çıkmaya başladı. 
ConnectSense Bluetooth Extender


Homekit cihazlarını yönetmek için içinde Homekit olan bir Apple cihaza ihtiyacınız olmalı ve aynı zamanda aynı Wifi ağına bağlı olmalısınız. Bu cihaz ile istediğiniz cihaz ve istediğiniz yerden Homekit uyumlu cihazlarınızı kontrol edebilir.
iDevices Instant Switch


Herhangi bir kurulum yada Kablo ile bağlanmaya ihtiyaç duymadan herhangi bir duvara uyumluluk sağlayabilecek bu cihaz akıllı kilit sistemine sahip. 2017 Yılında yaklaşık 50$’dan satışa sunulacak.
Carrier Cor Thermostat


Carrier mevcut Cor Termostat’ını güncelleyerek Homekit uyumlu olacağını açıkladı. Cor Thermostat kullanıcıları da artık Apple cihazları ile sadece siri kullanarak kullanabilecek.
Withings Home Plus


Tekrar bir güncelleme olacağı haberi. Zaten elinde Withings Home Plus olan kullanıcılar cihazlarını güncelleyerek Apple uyumlu yapabilecek. Bu cihaz evdeki ufak bir titreşim yada seste (aslında aynı şeyler) şirketin Smart HD kamerasına Homekit üzerinden erişim sağlayacak.
Tabiki fiyatlarına bakınca gidip kendiniz lambayı açabilirim, perdeyi çekebilirim yada anahtar kullanarak kapımı açabilirim diyebilirsiniz. 

Şahsen fiyatlar şuan banada çok pahalı gelsede ilerde düşünülebilir cihazlar bunlar.
Siz ne düşünüyorsunuz?

İLGİLİ HABER:  Keskin Kenarlı iPhone 12 Konsept Çalışması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?