Apple, 2016 yılında iPhone 7 / 7Plus, MacBook Pro ve iWatch Series 2 gibi yeni ürünleriyle tüketicilerin karşısına çıktı. iPad cephesinden ise yeni bir ürün haberi alamamıştık.  Şimdi de sırada yeni iPad’ler var. Gelen haberlere göre Apple 2017 Mart ayı içinde yeni iPad Pro modellerini tanıtacak.

cercevesiz-ipad

Bakınız: iPad Pro 2017 Modeli İçin Detaylar Ortaya Çıkıyor

Barclays analizletleri yeni yayınladıkları raporla, iPad’ler konusunda daha ayrıntılı bilgiler sundu. Söz konusu rapor, 2017 Mart ayında yeni iPad Pro modellerinin tanıtılacağını doğrularken, tabletlerin ekran boyutları hakkında şu ayrıntılara yer verdi:

  • Apple, 2017 iPad’lerinde 3 farklı model sunulacak. Bunlar; 9,7 inç iPad Pro, 12.9 inç iPad Pro ve 10.9 inç çerçevesiz iPad Pro

Evet haberimizin başlığında da bahsettiğimiz gibi, Çerçevesiz iPad modeli 2017 Mart ayında tanıtılacak. Bu modelde aynı zamanda fiziksel ana ekran tuşunun da kaldırılacağı söylenmekte.

12.9 inçlik iPad Pro’ların da True Tone ekran teknolojisi le geleceği belirtiliyor. Her 3 modelde de 3.5 mm kulaklık jack girişinin olacağı ve her birinde 4’er mikrofon olacağı da gelen haberler arasında.

Raporda dikkat çekilen noktalardan birisi de iPad Mini’nin artık güncellenmeyeceğini belirtmesi oldu.

  • Raporda OLED teknolojisinden bahsetmemesi de, OLED ekranlı iPad’lerin 2018’e mi kaldığı sorusunu gündeme getirdi. Apple, MacBook Pro’nun Touch Bar kısmında OLED ekran kullanmıştı. iPhone 7s veya iPhone 8 olarak, tabir edilen 2017 iPhone’unda da OLED kullanacağı açıklanmıştı. Demek oluyor ki; Apple OLED ekranları en son iPad modellerinde kullanmayı planlıyor.

Bakınız: Apple iPad İle Bir Kez Daha Lider Oldu.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?