Cep Yakmayacak – Düşük Fiyatlı iPad Modelleri Geliyor

0
225

Apple’ın düşük fiyata sahip olan bir cihaz sunması pek sık karşılaştığımız bir durum değil. Çok yakın tarihten bir örnek vereceğim. Firma yeni Mac modelinde kullanılan tekerlekleri bile binlerce liradan satışa çıkardı.

Bu sorunu çözecek yeni bir dönüşüm var. iPhone SE 2020 ile bu dönüşüm başladı. Tamam yine çok düşük fiyatlı cihazlar görmüyoruz ama en azından Apple evreni içerisinde daha ucuz cihazlar görüyoruz.

Yeni iPhone SE ile başlayan bu dalganın diğer ürünlerde de devam edeceği bilgisi geldi. Ming-Chi Kuo, yeni açıklamalar yaptı ve Apple’ın düşük bütçeli bir iPad üzerinde çalışmalar sürdürdüğünü duyurdu.

10.8 İnç iPad ve iPad Mini Geliyor

Yeni iPad’in fiyatını düşürmek için Apple elinden geleni yapacak. Ming-Chi Kuo’ya göre bu iPad modelinde 10.8 inçlik bir ekran boyutu olacak. İşlemciler ve RAM miktarında yenilenme yapılacak ama fiyat olabildiğince aşağıda tutulmaya çalışılacak.

Tek gelecek olan iPad bu olmayacak. Bu iPad dışında iki adet iPad Mini modeli gelecek. Bunlardan birisi 9 inçlik yeni iPad Mini olacak. Bir diğer model ise daha düşük özelliklerle gelecek olan 8.5 inçlik model olacak.

Toplamda 3 yeni iPad göreceğiz. 3 yeni iPad modelinde ortak nokta ise fiyat. Nasıl bir işlemci kullanılacağı, nasıl bir sisteme yer verileceği net değil ama 3 modelin de fiyatlarının düşük olması beklentisi var.

10.8 İnç iPad

Ortak küme düşük fiyatlar olacak gibi. iPhone SE stratejisi tabletlerde kullanılmış olacak. Düşük bütçeli tabletleri ne kadar bekleyeceğiz?

Ming-Chi Kuo zaman konusunda da bazı bilgilere yer vermiş. 2020 yılının içerisinde sürpriz en az iki modelin geleceği bilgisi var.

Koronavirüs etkisi nedeniyle herhangi bir gecikme durumu yaşanırsa, bu kez tanıtımların 2021 yılının ilk çeyreğine kalması olası. Fakat daha fazla gecikme durumu olmayacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Kulaklık Girişine Yeni Çözüm Bulundu

2021 yılı içerisinde satışlar başlayacak. Satış fiyatlarını bekleyip göreceğiz. Tablet alanında da rekabet yüksek. Apple’ın böyle bir hamle yapması gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?