Yeni akıllı telefon modelleri için çalışmalarına devam eden Apple, 2019 iPhone akıllı telefonları için hazırlıklarını tamamladı sayılır. Paylaşılan bilgilere bakacak olursak yeni akıllı telefonlar için üretim aşamasına geçiş yapıldı. Haliyle 2019 iPhone akıllı telefonları için tasarım ve teknik özelliklerin belli olduğunu söyleyebiliriz.

Bu modeller için beklentiler tamam ancak şimdiden 2020 iPhone modelleri için yeni detaylar gelmeye başladı. 2020 iPhone modellerinde nasıl bir tasarıma yer verileceği ve bu telefonlarda tam olarak sistem değişikliklerinin neler olacağı konusunda da önemli bilgiler paylaşılmaya başlandı.

2020 iPhone Çentiksiz Bir Ekranla Gelecek

Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre 2020 iPhone akıllı telefonlarında çentik alanı bulunmayacak. 2019 iPhone modellerinde yer alacak olan çentik alanının son kez karşımıza çıkması bekleniyor.

Bunun dışında 2020 iPhone modellerinde ekran üzerinde kamera sistemine yer verileceğinden söz ediliyor. Face ID kullanımı yerine eski sisteme geri dönüş yapılacağı ve bu nedenle de çentik alanının yerine ekrana gömülü kamera sisteminin kullanılmaya devam edeceği belirtiliyor.

2020 iPhone

Ünlü analist tarafından yapılan paylaşımlara göre Face ID yerine ekranda parmak izi sensörü kullanılacak.

Ekranda parmak izi sensörü kullanılması, bir yandan Apple’ın eski teknolojisine geri dönmesini sağlarken bir yandan ise ekranın kullanım alanının çok daha geniş olması bekleniyor. Bunun dışında tasarım kısmında nasıl değişikliklerin olacağı ise net değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?