Çentik Ekranlı Mac Modelleri Geliyor

0
86
Çentik Ekranlı Mac

Çentik ekran tasarımı, Apple’ın iPhone X serisiyle beraber kullanıma aldığı bir tasarım olarak karşımıza çıktı. Uzun süredir Apple tarafından iPhone modellerinin tasarımında tercih edilen çentikli ekran yapısı, özellikle son birkaç yıldır sadece Apple değil birçok marka tarafından da tercih edilir oldu.

iPhone 11 akıllı telefonlarında da bu yapının değiştirilmediğini ve yine çentik ekranın kullanıldığını gördük. Face ID teknolojisinin sığdırıldığı çentik alanı bölümünün şu sıralar yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise Apple tarafından alınan yeni patentler.

Mac Modellerinde Çentik Alanı Kullanılacak

Paylaşılan yeni patent görsellerinde göre hem de MacBook modellerinde hem de yeni iMac modelinde çentik ekran tasarımına geçiş yapılacak. MacBook modellerinde tamamen çerçeveden kurtulacak olan ekranların üst kısımda bir çentik alanına yer verdiğini göreceğiz. Üst kısımda bir çentik alanının kullanılması, bu modelde Face ID teknolojisinin de kullanılacağı anlamına geliyor.

Çentik Ekranlı Mac

iMac modeline geçtiğimiz zaman ise yine kalın çerçevelerin başrol oyuncusu olduğunu görüyoruz. Çentik alanı kısmında kalın çerçevelerin olmasına karşın uzunlamasına bir çentik alanı kullanıldığını görüyoruz. Yine bu alanda Face ID teknolojisinin kullanılması söz konusu olabilir.

Face ID dışında burada başka nasıl bir sisteme yer verileceği konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Eğer patent görsellerinde bulunan tasarımlar uygulanacak olursa, Apple’ın tüm modellerinde Face ID teknolojisini eklemeye başlayacağını görebiliriz.

Çentik Ekranlı Mac

Tabii ki bu yeni tasarımların kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki göreceği de başka bir merak konusu olacak. iPhone modellerinde yer verilen çentik ekran tasarımı da uzun bir süre tartışmalara konu olmuştu. Aynı durum Apple’ın yeni cihazları için de geçerli olabilir.

İLGİLİ HABER:  En Çok Satan iPhone Modeli Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?