Apple 2014 yılı Eylül ayında şirket politikalarını hiçe sayarak iPhone serisinin ekran boyutunu 4.7 inç seviyelerine kadar yükseltmişti. Bir de daha büyük ekranlı ek iPhone modeli, iPhone 6 Plus’ı tanıtmıştı. Herkes şaşırmış ve yeni iPhone’ların bir 5s’in yerini dolduramayacağını konuşur olmuştu.

Ve Apple 2014 yılını rekor 74.500.000 iPhone satışı ile kapatıp 2015 yılına büyük bir başarı yakalayarak girmişti. Evet düşünülenin aksine insanlar büyük ekranlı telefonları daha çok sevdiklerini göstermiş oldu. Ve bugün gelinen noktada Apple’ın 2015 yılında tanıtacağı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın yanına 5s boyutunda, orta kademe bir model ekleyeceği konuşulur oldu.

Apple her ne kadar gerektiği zaman şirket politikalarının dışına çıkabileceğini göstermiş olsa da böyle bir düşüncenin Apple tarafından uygulanacağını kesinlikle düşünmüyoruz. Çünkü ne kadar fazla model o kadar çeşitlilik demektir, bu cihazların güncellemeleri ve beraberinde gelen problemler sorunlara yol açabilir. Apple yıllardır müşteri memnuniyeti gerek destek gerek servis gerekse güncelleme konusunda en üst düzeyde tutan bir firma oldu. Bu konuda şirket politikaları çok yerinde ve düzgün bir şekilde işliyor. Elbette ki kesin gelmeyecektir demekte ortaya çıkabilecek bir sürprizde ters köşe olmamıza neden olabilir, bunu bekleyip göreceğiz.

Ancak bizim düşüncemiz bu yıl sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın tanıtılacağıdır.

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 9 iPhone Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?