Bu Yıl Sonunda Yeni iPod touch Tanıtılabilir

0
737

AookeInsider’ın son haberine göre Apple, bu yıl sonunda yeni iPod touch’u tanıtacak. Yayınlanan raporda, planlara aşina olan bir kaynağa göre bir buçuk, iki yıl önce yenilenerek piyasaya sunulan mevcut iPod touch benzeri bir tasarımda, her yönü ile yenilenmiş bir iPod geliyor.

Apple Ekim 2012 yılından bu yana iPod touch’u yenilemiyor ve o yıl tanıtılan iPod touch A5 işlemci, şarj bağlantısı, tasarımı ve yapısı bakımından güncellenmişti. Apple’ın uzun süredir iPod üzerinden bir yenilik yapmamasının sebebi ise iPhone, iPad ve Mac’in yanında sürekli iPod satışlarının düşüşte olmasından kaynaklanıyor. Yani iPod Touch Apple için önemsiz bir cihaz durumuna geldi. 2014 yılının 4. çeyreğinde yayınlanan mali raporda iPod touch 2,9 milyon satış rakamına ulaşabilmişti.

Yeni iPod Touch’ın işlemcisinde ve kamerasında büyük yenilikler yapılacak. Raporda 64 bit A7 işlemciden söz ediliyor ve depolama alanında yükseltme yapılabileceğinden bahsediliyor. Ayrıca NFC ve Touch ID eklemesi yapılması bekleniyor. iSight FaceTime kamerasında ise iyileştirme yapılacak. Ayrıca NFC ve touch ID’nin eklenmesi Apple Pay ve güvenlik açısından oldukça tutarlı bir adım olacak gibi duruyor.

Apple’ın iPod touch için herhangi bir yenilemeye gitmesi durumunda iPad veya iPhone’la birlikte tanıtması bekleniyor. Ancak Apple’ın iPod touch’a verdiği önem göz önüne alındığında sadece internet sitesini yenileyerek, pasif bir açıklama yapması da mümkün gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Kutusundan Çıkacak Tek Aksesuar Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?