Bu Kez Katlanabilir iPhone Geliyor

0
68

Akıllı telefonlarda tam ekran, çerçevesiz akıllı telefon modelleriyle beraber yeni bir döneme giriş yaptık. Akıllı telefonlar bir hayli değişim göstermeye ve tasarımlar olarak farklılaşmaya başladı. Şu dönemlerde bu popülerken, bir sonraki akıllı telefon akımının ise bambaşka bir teknolojiyle beraber geleceği belirtiliyor. Bu kez ise katlanabilir akıllı telefonların geldiği göreceğiz. İlk olarak Samsung Galaxy X modelinde, hemen sonrasında ZTE M modelinde duyulmaya başlanan katlanabilir akıllı telefonlar için şimdi ise Apple’ın harekete geçtiği belirtiliyor. Markanın bu kez değişen sistemlere çabuk geçiş yapmak adına katlanabilir telefonlar üzerinde çalışmalara başladığı bile belirtiliyor.

Apple İle LG Ortaklığı Geliyor

Bunun için Apple’ın şimdiden çalışmalara başladığı ve katlanabilir iPhone modelleri için LG markasıyla çoktan anlaşıldığı belirtiliyor. iPhone X akıllı telefonları için OLED ekranı Samsung üzerinden alacak olan markanın, şimdi ise katlanabilir iPhone modeli için LG ile iş ortaklığına gideceği belirtiliyor. LG Display ile yapılan çalışma sonrasında katlanabilir iPhone üretimlerinin başlayacağı belirtiliyor. Bu noktada LG’nin iş ortaklığı kısmında katlanabilir OLED ekranları üreteceği belirtiliyor.

Katlanabilir iPhone

Üstelik LG sadece katlanabilir ekran kısmında devrede olmayacak. Bunun dışında LG Innotek tarafından da katlanabilir iPhone için devreler ve parçaların üretileceğinden söz ediliyor. Yeni akıllı telefonların ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise detaylı olmasa da bilgiler var.

Bunun için Apple’ın 2020 yılını hedef olarak gösterdiği belirtiliyor. 2020 yılında çıkacak olan yeni akıllı telefonların daha ne gibi artıları olacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. İki marka arasındaki ortaklığın nasıl sonuçlar vereceğini göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Serisi Ülkemizde Ön Siparişe Çıkarılıyor

 

İLGİLİ HABER:  iPhone için Sınırlı Süre ile Ücretsiz Olan 8 Harika Uygulama

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?