Bu Kez iPhone 8 Şarj Olurken Patladı

0
45

Apple’ın bu ayın başında tanıttığı ve geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus cihazları önceki iPhone modellerine göre daha az ön satış gerçekleştirirken Apple’a bir kötü haber daha geldi. Apple’ın 22 Eylül tarihinde satışa sunduğu iPhone 8 modeli henüz ülkemizde satışa çıkmasa da satışa çıkan ülkelerden birisi olan Tayvan’da iPhone 8 alan bir kişinin satın aldığı iPhone 8 akıllı telefonu şarj esnasında patladı.

Apple’ın yeni akıllı telefonu olan iPhone 8’de böyle bir olayın yaşanması akıllara geçtiğimiz yıl satışa çıkan Samsung’un patlayan Galaxy Note 7 modelinin bataryadan kaynaklanan sorun nedeniyle patlamasını akıllara getirirken ayrıca iPhone 8’in de kronik bir sorundan patlayor olabileceği sorusunu getirdi.

Apple’ın Tayvan da geçerli olmak üzere başlangıçta belli başlı ülkelerde satışa sunduğu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin şimdi de patladığı ortaya çıktı. Apple’ın açıklamasına göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde sadece yazılımsal sorunlar var. Ancak Tayvan’da iPhone 8 Plus2ın 64 GB’lık modelini alan bir kullanıcı satın aldığı iPhone 8 Plus modelinin patladığını dile getirdi.

Tayvan medyasının haberine göre Tayvan’ın Taichung kentinde yaşayan Wu adında bir kadın 23 Eylül tarihinde Apple’ın iPhone 8 Plus 64 GB modelini satın aldı. Satın aldıktan sonra telefonu şarj eden kadın akıllı telefonunun şarj esnasında patladığını iddia etti.

Kadın tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone cihazını yüzde 70’teyken şarja taktığını ve Apple’ın kutu içerisinde verdiği orijinal şarj kablosu ve şarj adaptörüyle şarj işlemini gerçekleştirdiğini aktardı. iPhone 8 Plus akıllı telefonunu şarja taktıktan sadece 3 dakika sonra patladığını ifade eden kadın iPhone 4 modelinden beri iPhone kullanıcısı olduğunu ve böyle bir şeyi ilk kez yaşadığını dile getirdi. Kadın tarafından paylaşılan görüntülere göre ise iPhone 8 Plus’ın şarj sırasında patlamasının ardından kasasında ayrılma göze çarpıyor. Ayrıca söz konusu olan bu cihaz Apple tarafından alınarak gerekli yerlere kontrol için gönderilmiş durumda.

Son olarak Apple’ın iPhone modellerinin pillerini temin ettiği ATL adında ki şirket Samsung’un Galaxy Note 7 modellerinin de pilini temin ediyordu. Galaxy Note 7 modelinde yaşanan patlama sorunun ardından Samsung ATL ile olan anlaşmasını iptal etmiş ve pillerini başka bir firmadan temin etmeye başlamıştı. Galaxy Note 8 modelinde farklı bir firmanın bataryasını kullanan Samsung, Galaxy Note 8 modelinde şimdiye kadar patlamayla ilgili herhangi bir sorun yaşamamıştı.

Apple’ın iPhone 8 Plus modelinde yaşanan bu sorunun nedeninin kısa bir sürede açıklanması beklenirken iPhone 8’lerin tıpkı Samsung Galaxy Note 7 modelleri gibi bataryadan kaynaklanan bir sorun nedeniyle patlayıp patlamadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?