Bu Kez iPhone 8 Görselleriyle Beraber Ölçüler Paylaşıldı

0
48
iPhone 8 Metal Çerçeve

Apple’ın yeni iPhone modeliyle ilgili iddialar artık çok yoğunlaşmaya başladı. Yeni seri akıllı telefonlar için kullanılan teknolojiler hakkında konuşulan detayları bir kenara bırakacak olursak, telefonların tasarımları konusunda bir hayli bilgi sunulmakta. Sürekli paylaşılan görsellerle beraber bir nevi netlik kazanmaya başlayan iPhone 8 tasarımlarında ise artık genel hatlarıyla bir görüşün oluştuğunu da belirtmek gerekiyor.

Sürekli haberlerimizde de yer verdiğimiz görseller için son yayınlanan seriler ise bir kademe daha ileri gidiyor ve bu kez telefonların ölçüleri hakkında da bilgiler veriliyor. Peki iPhone 8 ölçüleri nasıl olacak? Son detaylar neler?

iPhone 8 Hakkında Netlik Kazanan Detaylar

İlk olarak şunu belirtelim ki, Apple tarafından hiçbir doğrulama ya da yeni telefon açıklaması bulunmuyor. iPhone 8 hakkında gelen tüm bu iddialar Foxconn çalışanları, Apple’a yakın kaynaklar, akıllı telefon otoriteleri, üretim tesisi çalışanları tarafından gelen bilgilerle beraber ortaya çıkıyor. Asıl ilginç olan ise son gelen iddia fotoğraflarının tüm kaynaklardan benzer özelliklerle geliyor olması. Peki iPhone 8 hakkında tüm otoritelerden gelen ortak iddialar neler?

Dikey Kamera: iPhone 8 hakkında ilk konuşulan iddia dikey kamera olmuştu. Telefona ait olduğu iddia edilen tüm görsellerde dikey çift kamera kullanımı yapıldığı görülüyor. Birazdan görsellerine yer vereceğimiz yeni iddialarda da kullanım bu şekilde.

iPhone 8

Tam Ekran: iPhone 8 için konuşulan bir diğer konu ise ön panelde tam ekran kullanımı. Tüm görsellerde telefonların, çerçevesiz ekran ve tamamı ekran yüzeyinden oluşmuş ön panele sahip olacağı görülüyor.

Parmak İzi Sensörleri: Aslında en çok konuşulan konu parmak izi sensörleri olmuştu. Baştan beri ekrana entegre bir Touch ID mi yoksa arka panelde bir Touch ID sistemini kullanılacağı tartışmalara neden olmuştu. Fakat son gelen tüm görsellerde parmak izi sensörlerinin ön kısımda ekrana entegre kullanıldığı görülüyor.

İLGİLİ HABER:  OnePlus 5’in, iPhone 7 Plus’a Benzemek için Ekran Sistemi Değiştirildi Mi?

iPhone 8

iPhone 8 Ölçüleri Nasıl Olacak?

Paylaşılan son görseller ise yeni bir detayı daha ortaya çıkardı. Bu kez yeni seri akıllı telefonların ölçüleri olduğu iddia edilen ölçülere de yer verildi. Telefonların 4.7 inç kasa boyutuna ve daha geniş bir ekrana sahip olacağı konuşulan serinin ölçüleri için ise 143.59 X 70.94 X 7.57 mm değerleri verildi.

İlgili Haber: iPhone 8 Görselleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?