Bu Kez iPhone 6 Plus Arızalandı

0
96

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone için son günlerde en çok konuşulan model iPhone 7 olarak dikkat çekiyor. Bu sene akıllı telefonlar arasında en başarılı modellerden biri olarak gösterilen telefonun piyasaya sürülmesinin hemen ardından ise telefonda yaşanan sorunlarda bir hayli gündem olmaya başladı. İlk etapta sadece yazılımsal sorunla gündeme gelirken daha sonra ise iPhone 7 serisiyle ilgili batarya sorunları gündeme gelmeye başlamıştı. Hatta birkaç telefonun yandığı haberlerinin de gündeme gelmesiyle beraber Note 7 serisinde yaşanan sorunlarının aynısının iPhone serisinde de yaşanmaya başladığı iddia edilmişti.

Tüm iddialarla beraber arızanın sadece bir iki telefonda yaşanmasıyla sadece belli telefonlarda kusurlu ürün sorunu yaşandığını düşünüldü. Fakat geçtiğimiz günlerde gelen arıza haberlerinden sonra şimdide iPhone 6 Plus modelinin yandığı haberleri gündeme oldu. Habere göre Yvette isimli kullanıcı tarafından yeni alınan iPhone 6 Plus akıllı telefonu henüz ilk şarj dolu sırasında beklenmedik bir şekilde alev aldı. Kendi orijinal şarj aletinin kullanılmasına karşın telefonun alev alması ise gündem oldu. Kullanıcı ise yaptığı açıklamada gece telefonunuz şarjda bıraktığını kendi orijinal şarj aleti ile şarj olduğu sırada telefondan siyah dumanlar yükseldiğini ve alev aldığını açıkladı.

Konu hakkında Apple kanadından ise her hangi bir açıklama yapılmadı. Son gelen bu haberle beraber tıpkı Note 7 serisinde olduğu gibi iPhone serilerinde de yanma olaylarının artması kafaları karıştırmaya başladı.

Sorun Pil Kaynaklı Mı?

Son dönemde bu konuda ardı ardına yeni haberlerin gelmesi ile beraber sorunun neden kaynaklandığı da merak konusu oldu. Note 7 için sorun batarya sorunu olarak nitelendirilmiş ve cihazların batarya sistemlerinin değiştirileceği açıklanmıştı. Aynı durum Apple içinde mi geçerli yoksa Apple telefonlarda bu sorunun yaşanmasının nedeni sadece kusurlu ürün hataları mı bilinmez ama telefonların kendi kendine alev alması haberleri gelmeye devam ederse akıllı telefon firmalarına duyulan güven bir hayli azalacak gibi. Bu durumun satışları da olumsuz yönde etkileyeceği kesin.

İLGİLİ HABER:  macOS Mojave 10.14 Yayınlandı! Desteklenen Modeller

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?