İki gün önce Apple, yeni bir vergi düzenlemesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Birkaç ülkenin vergi düzenlemeleri konusunda farklılıklar olduğunu dile getiren Apple, bunun için kapsamlı bir araştırma yaptıklarını ve yapılan araştırma sonrasında da fiyat değişiklikleri yapabileceklerini belirtmişti. Apple’ın bu açıklamalarından sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde çalışma tamamlandı.

Çalışmanın ardından ise ülkemizin de aralarında bulunduğu 6 ülke için yeni fiyat uygulamasına geçileceği duyuruldu. Sadece uygulamalar için yani App Store için geçerli olacak olan zamlı fiyatların açıklandığını da belirtmiştik. %18 oranında bir fiyat artışının yapılmasının ardından, App Store satışlarının düşeceği yorumları gelmeye başlamıştı. Tüm bunlardan sonra ise markanın bir serviste daha zam yaptığı ortaya çıktı.

 Apple Music Ne Kadar Zamlandı?

App Store için yayınlanan yeni fiyat uygulaması mesajlarında, Apple Music servisi için de zamların yapılacağı açıklandı. Apple Music servisi için yapılan zam açıklamasından sonra oranlar ve yeni fiyatlarda açıklandı. Yine tek nedenin vergi düzeni olduğunu belirten Apple’ın yeni fiyatları ise şöyle;

  • Apple Music aylık ücret —- eski fiyat 9.99 TL —- yeni fiyat 13.99 TL
  • Apple Music yıllık ücret —– eski fiyat 99 TL —– yeni fiyat 139 TL
  • Apple Music aile paketi —– eski fiyat 14.99 TL —- yeni fiyat 20.99 TL

Apple Music

Yeni Fiyatlar Ne Zaman Geçerli Olacak?

Apple Music servisi için açıklanan yeni fiyatlar bu şekilde. Fiyatların geçerli olacağı tarih için de 25 Şubat açıklaması yapıldığını belirtelim. Yeni fiyatlar bu tarihten sonra geçerli olacak. Bu döneme kadar eski fiyatlar geçerli.

Önceki Haber: iCloud Servis Sorunları Can Sıkmaya Başladı

İLGİLİ HABER:  10.5 inç iPad Pro’dan Yeni Görsel Haberleri Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?