Bu Kez Apple AirPods Alev Aldı

0
109
Apple AirPods Stokları

Apple’ın ürünleri genelde kaliteli olmasıyla ün kazanmış olan ürünler. Başta iPhone akıllı telefonları olmak üzere sağlamlık konusunda Apple’ın birçok kategoride bu yönü ile öne çıktığını görüyoruz. Tabii ki tüm bunlara rağmen zaman zaman Apple ürünlerinde de hatalar karşımıza çıkmıyor değil. Kimi zaman kullanıcıların kullanımlarından kaynaklı olan, kimi zamanda doğrudan hatalı ürünlerden kaynaklı olarak karşımıza çıkan sorunlar oluyor. Genelde bu alanda en çok karşılaştığımız haberler, iPhone modellerinin kendi kendine alev alması ya da patlaması haberleri. Benzeri bir haberde bugün geldi. Bu kez Apple AirPods patladı. Hemen detaylardan söz edelim.

Apple AirPods Neden Patladı?

Olay Amerika’nın Florida bölgesinde yaşandı. Jason isimli bir kullanıcı, spor salonunda Apple AirPods kulaklıklarını kullanırken, bir anda kulaklığında sorun olduğunu anladığını aktardı. Kullanıcının kulaklık üzerinden dumanlar çıkmasını görmesinin ardından, hemen kulağından çıkardığı kulaklığı yere bıraktığı belirtiliyor.

Apple AirPods

Kulaklığa müdahale etmek adına yardım ararken, kulaklık birden alev almış ve tamamen kullanılmaz hale gelmiş. Apple AirPods kulaklığının tamamen kullanılmaz hale geldiğini gören Jason Colon, konu hakkında bir haber kanalına da açıklamalarda bulundu. Olayı anlatan kullanıcı, sorunun neden kaynaklandığını anlamadığını ve önerilerin dışında aksi bir kullanım yapmadığını açıkladı. Konu hakkında Apple’a resmi başvuru yapılacağını da belirtelim. Kullanıcı bu konuda açıklamalarında önemli ifadelere yer verdi.

Apple AirPods kulaklıkların neden alev aldığı konusunda ise bir tahmin yok. Sadece spor sırasında kulaklıkların arızalandığını düşünecek olursak, kulaklıkların içerisine ter girmesi gibi bir durum yaşanmış olabilir ve bu durumda da kısa devre gibi bir olumsuz durum yaşanmış olabilir. Apple konu hakkında bir açıklama yapacak olursa, haberimizi bu açıklamalara göre güncelleyeceğiz. Şu an için Apple bir açıklama yapmadı.

İLGİLİ HABER:  En İyi iPhone 12 Kılıfları ( Pro, Mini ve Max)

İlginiziz Çekebilir: Microsoft Cortana İçin iPad Desteği Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?