Bu Kavga Bitmez! Qualcomm İle Apple İçin Yeni Dava

0
97
Apple ile Qualcomm

Apple ile Qualcomm arasında kısa vadede bitmesi pek mümkün olmayan bir mücadele başladı. Apple’ın patentler için yüksek ödemeler yaptığını dile getirmesi sonrasında başlayan mücadele hala devam ediyor. Süreçte bir Apple dava açıyor bir Qualcomm dava açıyor. Böyle devam edecek olursa iki firma arasındaki kavganın giderek büyüdüğünü göreceğiz. Zaten son gelişmelerde bu yönde. Son olarak Apple’ın pil teknolojileri konusunda açtığı davaları görmüştük. Hemen sonrasında ise Qualcomm yeni bir patent davası daha açtı. Bu kez markanın yine iPhone modellerinin satışının yasaklanmasını istediğini belirtelim.

Qualcomm Bu Kez Kamera Odakları İçin Dava Açtı

Firma tarafından verilen bilgilere göre davanın nedeni bu kez kamera odaklama teknolojisinde kullanılan patentler. Bu kez Qualcomm kullanılan patentlerin kendisine ait olduğunu belirtti. Davanın hem eski hem de yeni iPhone modelleri için açıldığı da verilen başka bir bilgi oldu. Patent davasının açılmasının ardından firmanın talebi ise yine şaşırtmadı. Dava açan Qualcomm, tüm iPhone 7 ve üstü serilerinin satışının engellenmesini istedi. Apple’ın bu durumda epey bir zorlanacağını biliyoruz. Fakat analistlere ve uzmanlara göre Apple’ın dava sonucu marka için olumsuz çıksa bile iPhone satışlarının durdurulması gibi bir durumla karşı karşıya kalması olası değil.

Apple ile Qualcomm

Ancak bunun yerine Apple’ın çok yüklü bir tazminat ödemesi ve hatta Qualcomm’a karşı yaptırımlar altında kalması durumu söz konusu olabilir. Dava sürecinin nasıl sonuçlanacağı merakla beklenirken, Apple’ın konuya nasıl bir şekilde yaklaşacağı da en çok merak edilen detaylar arasında. Markanın belki de karşı bir dava ile savaşı devam ettirmesi beklentiler arasında.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Edge Tarayıcının iOS Sürümü Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  3D Touch Özelliği Kaldırılıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?