BS Player İle Filmlere Ve Dizilere Uygun Altyazıları Nasıl Bulursunuz?

0
453

 

Yabancı dizi ya da herhangi bir yabancı film seyrederken siz de kendinize uygun olan altyazıyı bulmakta zorlanıyor musunuz? İşte bu sorunu çözmek için BS Player oldukça kullanılan bir video oynatıcısı olup çok kısa bir sürede aradığınız altyazıyı sizin için bulacaktır. İzlemek istediğiniz yabancı film veya dizilerde Türkçe dublaj özelliğini tercih etmek istemiyor ya da sevmiyorsanız geriye altyazılı olarak izlemek kalıyor. İzlemek istediğiniz program için uygun altyazıyı bulmak zaman zaman hayli zor olabildiği gibi bunun yanı sıra bir de senkron problemi karşımıza çıkıyor ve oldukça sinir bozucu bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.

bs-player-altyazi-bulma

İstediğimiz altyazıyı bulmanın çeşitli yöntemleri var tabi ki fakat burada BS Player ile uygun altyazı nasıl bulunur, buna değineceğiz. Yapmanız gereken ilk şey izlemek istediğiniz dizi ya da filmi açmak olacaktır. Filmi açtıktan sonra ekrana farenizin sağ tuşu ile tıklamalısınız. Açılan menüde karşınıza altyazılar adlı bir başlık çıkacak. Eğer bilgisayarınızı İngilizce sürüm olarak kullanıyorsanız “Subtitles” olarak görünecektir.

bs-player-altyazi-nasil-bulunur

Altyazılar seçeneğine giriş yaptıktan sonra önce “Altyazıları çevrimiçi kontrol et.” Daha sonra da “Tümü” seçeneği olmak üzere sırası ile bu adımları izliyoruz. Bir kontrol işlemi başlayacak ve ardından karşınıza bir pencere çıkacak. Uyumlu alt yazılar sizin için listeler halinde yer alacaktır. Bu bölümden dizi yahut filmin ismi ile aynı olan altyazıyı seçme şansınız olduğu gibi eğer aynı isimde bir seçenek karşınıza çıkmazsa “Beğeni” başlığı altında bir puanlama görürseniz puanı en yüksek olan seçeneğe tıklayabilirsiniz. Daha sonra “Seçileni indir.” butonu sayesinde en uygun altyazıyı kendiniz için seçmiş olursunuz. İndirme işleminiz tamamlandığı takdirde yüklemiş olduğunuz altyazı izlediğiniz video dosyasına otomatik olarak eklenmektedir.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp Durum Özelliğini Yeniden Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?