BMW Apple ile Birlikte Çalıştığı Söylenen Elektrikli Araç Raporunu Yalanladı

0
847

Alman otomobil üreticisi BMW, Apple ile elektrikli araç görüşmeleri üzerine yayınlanan raporu Reuters’ın haberine göre yalanladı. Alman otomotiv dergisi “Auto Motor und Sport” yayınladığı raporda Apple ve BMW sözde Apple’ın elektrikli arabası için birlikte görüşmeler yapıyorlardı.

BMW sözcüsü şunları söyledi: Apple gibi bilişim ve telekomünikasyon firmaları ile görüşmeler yapıyoruz. Ancak Apple ile yapılan son görüşmeler elektrikli araç üretmek konusunda olmamıştır.

Yayınlanan raporlarda Apple’ın BMW’nin ürettiği elektrikli araç gibi yakıt tüketimi ve sürüş verileri ile entegre bir araç için tam teşekkül bir sistem geliştirdiği ve bu konuda BWM’den destek aldığından bahsediliyordu. Görüşmelerin CarPlay ile alakalı olması muhtemeldir ancak diğer konuda henüz kendi çalışmalarını tamamlayamayan Apple’ın böyle bir destek alması muhtemel değil gibi duruyor ve BMW sözcüsü bunu yalanladı da.

Yine yakın zamanda yayınlanan raporda 2020 yılında Apple’ın elektrikli aracının üretimine başlanabileceği bildirilmişti. Apple’ın şu an projenin araştırılması ve geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yaptığı muhtemeldir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?