Bloomberg Yeni iPhone Özelliklerini Paylaştı

Bloomberg yeni iPhone modelleri için açıklamalar yaptı. Bloomberg açıklamalarında yeni iPhone modelleri için yer verilen iddialar neler?

0
134

iPhone 9, iPhone XL ve 2.nesil iPhone X olmak üzere 3 yeni akıllı telefon bekliyoruz. Telefonların 12 Eylül tarihinde tanıtıma çıkacağını biliyoruz. Fakat telefonların detayları gelmeye devam ediyor. Daha önce telefonların tasarımlarını ortaya çıkaran bir karşılaştırma haberinden de söz etmiştik. Bu detayların hemen arkasında yeni modeller için özel bir haber yapıldı. Bloomberg, 3 yeni iPhone modeli için özel bir haber yayınladı ve telefonların özellikleri ortaya çıktı. Hemen yeni modeller için yapılan açıklamalar ve değerlendirmeler sonrasında ortaya çıkan özelliklere bakalım.

iPhone XL için İddialı Açıklamalar

Bloomberg tarafından yapılan haberlerde ilk olarak iPhone XL modelinden söz ediliyor. 6.5 inçlik bir ekran kullanacağı belirtilen yeni akıllı telefonların ilk olarak ismi kısmında değişikliklere gidileceği belirtiliyor. Bu modelin Plus serisi olarak isimlendirilmeyeceği belirtiliyor. Bunun yerine Plus serisinden farklı olarak telefona ya “S” takısı getirilecek ya da iPhone XL olarak isimlendirme yapılacak.

iPhone XL

iPhone XS ya da XL olarak isimlendirilecek olan akıllı telefonun ekran kısmında 6.5 inç sunacağı ise bir kez daha doğrulanmış durumda. Yine bu modelin çentikli bir ekran tasarımıyla geleceğini de belirtelim. Yine bu modelin işlemcisi ise beklendiği gibi A12 işlemcileri olacak. Telefonun fiyatının ise 1100 dolar olacağı ve hatta bu rakamın üzerine bile çıkış yapılabileceği belirtiliyor.

6.1 inç iPhone Nasıl Olacak?

Bloomberg haberinde yer alan bir diğer akıllı telefon modeli ise 6.1 inç model olacak. Aslında yine bu modelde çok bir fark görmek mümkün olmayacak. Yani bu zaman kadar gelen iddiaların doğrulandığını belirtelim. Mavi, turuncu, kırmızı ve gri gibi farklı renklerle beraber geleceği belirtilen yeni serinin, 799 dolar ile 899 dolar arasında bir fiyatı olacağından söz ediliyor.

yeni iPhone

Son model iPhone Xs

Bir diğer yeni model ise 2.nesil iPhone X akıllı telefonları olacak. Yeni nesil akıllı telefon, tasarım kısmında hemen hemen aynı özelliklere sahip olacak. Bu modelin yine A12 işlemcileri ise en büyük değişiklik olacak. Bu modelin fiyatı kısmında ise 1000 dolar gibi bir fiyat beklentisi var.

Bloomberg tüm bu açıklamaların dışında yeni iPad modelini ve yeni Apple Watch modelini de doğrulamış durumda. Daha derin bilgileri Eylül ayında yapılacak olan tanıtımla beraber alacağız.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?