Blackberry’nin İşletim Sistemi Kullanım Oranı Sıfıra İndi

0
34
Blackberry

Cep telefonları çıktığı ilk dönemde tıpkı akıllı telefonlar gibi en çok kullanılan cihazlardan biri olarak karşımıza gelmişti. Cep telefonlarının çıkış yaptığı yıllarda birçok dev marka tıpkı şimdi olduğu gibi de akıllı telefonlar markaları gibi öne çıkmaya başlamıştı. Cep telefonlarının hemen ardından gelen akıllı telefonlar ise sektörü tamamen değiştirdi.

Şöyle ki yeni seri akıllı telefonlarla beraber artık cep telefonları tarih oldu. Telefon kullanımı tamamen değişti. Bu geçiş sürecinde ise bazı markalar farklı teknolojileri ile beraber bir bir anda öne geçmeyi başarmıştı. Bu markalar arasında Samsung, Apple gibi dev firmalar yer almıştı. Bu dönemde birde tam geçiş sürecinde kalan markalar oldu. Bunlardan birisi de Blackberry serisi.

Blackberry OS Kullanımı Sıfıra İndi

Aslında piyasadaki telefonlardan çok daha farklı yapıya sahip olması ile beraber bir dönem en çok gündeme gelen akıllı telefonlardan biri olan Blackberry serisi tıpkı Apple’ın şimdiki durumu gibi özel serileri ile gündeme gelmişti. Telefonlarının oldukça yüksek fiyatlarına rağmen beklenen satış rakamlarından çok daha yüksek satışlar elde etmeyi de başaran markanın tam geçiş döneminde Apple’a rakip olarak gösterildiğini de biliyoruz.

Blackberry

Apple’ınb akıllı telefonlarından öne bile çıkmaya başlayan Blackberry serileri internet bağlantıları ve sosyal medya ayrıcalıkları ile beraber telefon sektörünün en değerli markalarından biri olarak lanse edilirken geçiş sürecinden sonra ise  düşüş gündeme gelmeye başladı.

İşletim Sistemi Tercihi Sevilmedi

Blackberry dokunmatik telefonlardan çok klavyeli telefonlara devam ederek ve işletim sistemlerini de değiştirmeyerek aslında risk almıştı. Apple ve Samsung gibi firmalar ise geniş ekranlı dokunmatik akıllı telefonlarla beraber artık sektörde değişiklikler oluşturmaya başlamış ve çok daha öne çıkar olmuştu. İşte bu aşamadan sonra ise Blackberry telefonlarının sürekli düşüş yaşadığı gördük. Satış rakamları sürekli düşen telefon devinin son olarak Blackberry OS işletim sisteminin kullanım oranının sıfır olduğu açıklandı.

Şimdilerde Android işletim sistemleri ile beraber yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürerek çıkış yakalamak isteyen markanın bundan sonraki akıllı telefonlarında ne derece başarı elde edeceğ merak konusu. Hala yeni modelleri beklenen ve bir dönem Apple’ın rakibi olan telefon devinin yeniden eski günlerine dönüp dönemeyeceği ise merak konusu. Android ile beraber yeniden başarı elde edebilirse belki de Blackberry akıllı telefonlarını da daha sık görmeye başlayabileceğiz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?