Bittorrent artık resmi olarak iOS platformunda

0
71

Bu yılın başlarında, Bittorrent yeni bir uygulama duyurmuştu: Bittorrent Now. Bu uygulama ile çeşitli video ve müzik dosyalarının kullanıcılar tarafından oynatılması mümkün. Bittorrent Now, sadece Android platformundaydı. Şimdi resmi olarak iOS ve Apple TV için de Bittorrent Now kullanmak mümkün.

Bittorrent’in dediğine göre, çok sayıda yayıncı, Bittorrent Now uygulaması üzerinden içerik paylaşımına izin verdi. Bu yayıncılar arasında The Onion, Super Deluxe, ve IHeartComix var. BitTorrent Now yayınlanmasının ardından, kullanıcılar içeriklerin ve yayıncıların arasından istediklerini seçebiliyorlar.

BitTorrent

 

BitTorrent aslında illegal içeriklerin paylaşımıyla ünlenmiş bir platform. BitTorrent Now ise tamamen yasal paylaşımlara sahip. BitTorrent Now içindeki yayınlardan bazıları ücretsiz, bazıları ücretli, bazıları da reklamlı.

BitTorrent Now yasal olmasından dolayı, sonunda iOS uygulaması ve tvOS uygulaması ile ortaya çıkıyor.

BitTorrent Now  cephesinden gelen haber şu şekilde:

“BitTorrent Now ile, fanlar sevdikleri oyuncuların filmlerini bulabilecek, Apple TV ile izleyebilecekler.  Sevdikleri sanatçıları takip edebilecek. Listeler oluşturabilecek, nelerin popüler olduğuna bakabilecek ve BitTorrent camiasıyla sosyalleşebilecek. “

 

BitTorrent Now, Bundle formatında kullanılıyor. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları içeriklere ulaşmak çok kolay. Bundle ile içeriği kimler yükledi? Kaç kişi beğendi? Kimler paylaştı? gibi birçok bilgiye de ulaşabiliyorsunuz.

BitTorrent Now ile ne yazik ki Peer to Peer torrent paylaşımları yapılamıyor. Tüm içerikler doğrudan BitTorrent sunucularından geliyor. Bu sayede daha güvenli içeriklere de ulaşmak mümkün.  AppleUzmani.net olarak uygulamanın aslında Torrent ile hiçbir ilişkisinin olmadığını, isminin ise sadece pazarlama stratejisi olarak BitTorrent olduğunu söyleyebiliriz.  Diğer türlü zaten iOS ortamında yer alması düşünülemezdi.

 

BitTorrent Now uygulaması için tıklayın: App Store for iOS ve tvOS. 

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?