Birinin iPhone’da Sizi Engelleyip Engellemediği Nasıl Anlaşılır?

0
9204
birinin beni engelledigini nasil anlarim

Birinin iPhone’unda sizi engelleyip engellemediğini bilmek ister misiniz? Bunu öğrenmenin bir yolu var.

Herhangi bir kişiye çağrı yapamıyorsanız ya da kısa mesaj gönderemiyorsanız, o kişinin sizi engellemiş olma ihtimali vardır. Makalemizde, arayamadığınız ya da mesaj gönderemediğiniz iPhone kullanıcısının sizi engellemiş olup olmadığını öğrenmek için deneyebileceğiniz birkaç yola yer verdik. iPhone’unuzda birinin sizi aramasını ya da mesaj atmasını istemediğiniz kişinin numarasını nasıl engelleyebilirsiniz?

Sizi Engelleyen Kişiyi Aradığınızda Ne Oluyor?

Öncelikle, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin iPhone’unu elinize alıp, engellenenler listesini kontrol etmenin dışında, engellenmiş olup olmadığınızı kesin olarak öğrenmenin bilinen bir yolunun olmadığını belirtelim. Ancak kesin olmasa da, “çok büyük ihtimalle” engellendiğinizi öğrenmenin bir yolu var.

Engellenen bir aramaya ne olduğunu test etmek için bir numarayı engelledik ve her iki telefonda neler olduğunu izledik. Engellenen numaradan arama yaparken, arayan kişi bir kez telefonun çalma sesini duyuyor ve daha sonra alıcıya ulaşılamadığını ve sesli mesaj bırakabileceği servise yönlendiriliyor. Ancak o sırada aranan kişinin telefonuna herhangi bir çağrı ya da bildirim gelmiyor. Bu durumda aradığınız kişinin sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Ancak farklı bir durum da söz konusu olabilir. Bunu anlamak için aşağıdaki yöntemi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sizi engellendiğinden şüphelendiğiniz kişiyi görebileceğiniz bir yerden arayabilir ve arama sırasında telefonuna karşı bir tepki verip vermediğini görebilirsiniz. O anda herhangi bir işle meşgul değilse ve telefonuna bakmıyorsa, iki ihtimalden söz edebiliriz; birincisi telefonu sessiz moddadır ve gelen aramayı duymuyordur, ikincisi ve sizin için üzücü olan ihtimal ise büyük ihtimalle sizi engellemiş olmasıdır. Son kez yeniden belirtelim; bu yöntem kesin bir sonuç almanız için yeterli değildir.

Sizi Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderdiğinizde Ne Oluyor?

Sizi engelleyen birine mesaj gönderdiğinizde, mesajınız normal şekilde gönderilir ve herhangi bir hata mesajı almazsınız. Mesajınız gönderilmiş ve iletilmiş gibi görünse de, sizi engelleyen kişi asla bu mesajı almaz.

İLGİLİ HABER:  Siri ile Not Alma ve Notları Güncelleme

Birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin kesin bir yolunu biliyorsanız bize bildirebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Yenilenmiş (Refurbished) iPhone Nasıl Anlaşılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?