Bu aralar çok fazla iPhone 12 haberi gündeme düşer oldu. Şekli nasıl? Tasarımı nasıl? Render görüntüleri derken işin ardı arkası kesilmedi.

Biz de sürekli yeni çıkan iPhone haberlerini size aktarmaya çalışıyoruz. Paylaşımlarımız genelde teknik özellik sızıntılarına ilişkin olsa da sadece bununla sınırlı kalmıyoruz.

Mümkün olduğunca tasarım açısından da hem beklentilerimizi hem de elde ettiğimiz verileri paylaşıyoruz. Yeni paylaşımımız bir konsept çalışması üzerine olacak.

Phonearena tarafından düzenlenmiş ve raporlar üzerinden hazırlanmış olan yeni konsept çalışması, ne kadar net bir akıllı telefon serisi ile karşı karşıya kalınacağını özetlemekte.

iPhone 12 için Farklı Bir Yorum

Ara başlığımızda farklı bir yorum dedik ama tasarım gelen bilgiler ışığında. Çok farklı, yeni bir detay yok. Konsept görseller ana şablon üzerine hazırlanmış. İlk çalışmada iPhone 12 ana telefonunu görmekteyiz.

Kesin hatların öne çıktığı çerçeve, arka kısımda kutu kamera alanı ve çift kamera bulunmakta. Ön kısımda çentik alanı daraltılmış ancak kullanılmaya devam edildiği vurgulanmış.

Bu telefonda 5.4 inç ekran bulunacağı da konsept çalışmasında belirtilmiş. Renk olarak ise sarı, yeşil ve açık bir mor rengi göze batıyor.

OLED ekran kullanılacak ana modelin dışında Pro serisi için de konsept çalışması yapılmış. Pro Max için ayrıca bir çalışma yok çünkü Pro ile Pro Max arasında tasarım farkı olmayacak. iPhone 11 için aynı durum geçerli olmuştu.

Ana telefon iPhone 11 arkasında çift kamera vardı. Pro ve Pro Max olan telefonlarda ise farklı olarak 3 arka kamera kullanılmıştı.

Yeni konsept çalışmasında Pro modelinde kasa olarak bir farka yer verilmemiş. Kasa olarak ana telefonda aynı yapı korunuyor ve ekran bölümünde daha dar çerçeve bulunuyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.5 ile Abonelik Sayfalarının Tasarımı Değişti

Tek değişiklik arka kısımda. Konsept çalışmasında, raporlarda olduğu gibi 3 arka kamera ve LIDAR tarayıcı bölümü öne çıkarılmış. LIDAR tarayıcı sanki dördüncü bir kamera gibi gözüküyor. Fakat sensörün kapalı olduğunu ve kameralardan farklı olduğunu anlıyorsunuz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?