Bu sene piyasaya sunulan akıllı telefonların ne kullanıcılara sunduğu yenilikler ne de kullandığı sistemler konuşuluyor. Zira bu sene daha çok telefonların yanma haberleri gündemde. İlk olarak akıllı telefon alanında en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen Samsung’un büyük umutlar beslenerek çıkardığı Note 7 serisinde yaşanan sorun ile beraber ardı ardına telefonların yandığı haberleri gelmişti. Note 7 serisinde yaşanan sorun o kadar büyüdü ki Samsung artık cihazlarını geri toplama kararı aldı. Hatta artık yenilenmeden de vazgeçilerek Note 7 serisinin üretimi de tamamen durduruldu. Daha önce benzerine çok rastlanılmayan bu durum sonrasında şimdide benzer haberler Apple cephesinden gelmeye başladı.

iPhone 7 serisi ile beraber Apple’da da benzeri bir sorun yaşandığı ortaya atıldı. İlk olarak iPhone 6S telefonun yandığı haberleri gündeme gelmişti. Daha sonra ise bir bir iPhone 7 hakkında benzer haberler geldi. Bir iki derken geçtiğimiz günlerde iPhone 7 telefonlarında yaşanan sorun bir kez daha tekrar etti.

Yine Çin’de Yaşandı

Bu noktada yeni arıza haberi tıpkı bir önceki haberde olduğu gibi Çin kaynaklı oldu. Çinli bir kullanıcının yeni aldığı iPhone 7 telefonunu kullandığı sırada telefonun tıpkı Note 7 serisinde olduğu gibi yandığı belirtildi. Kullanıcı telefonun yanmasının hemen ardından ise yüzüne zarar veren cihazın fotoğraflarını paylaştı. Telefonun yanması ile beraber iPhone 7 için de ardı ardına gelen arıza haberleri gözlerin bu kez Apple’a çevrilmesine neden oldu.

Konu hakkında Apple henüz bir açıklama yapmadı. Bunun aynında telefonların genelde Çin’de benzeri hatalar vermesi ve yanma haberleri ile gündeme gelmesi bu bölgede piyasaya sürülen telefonlarda mı bir arıza var sorusunu da akla getirdi. Fakat şuan için Apple’ın konu hakkında açıklama yapmaması telefonun neden arızalandığı ve yanma haberlerinin iPhone 7 için de neden gündem olmaya başladığı konusunda da belirsizliklerin devam etmesine neden oluyor. Haliyle yorum yapmadan önce Apple’ın açıklaması beklemek gerekecek gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?