Bir iPhone 7 Daha Alev Aldı

0
38

Akıllı telefonlarda artık köklü değişikliklere gidilmeye başlandı. Eski tip akıllı telefonlarına göre son dönemde piyasaya sürülen akıllı telefonlar çok daha yüksek performans ortaya koyan akıllı telefonlar olmaya başladı. Birçok akıllı telefon devi de artık akıllı telefonlarında performans artışı sağlamak için her yolu denemeye başladı. Fakat bu güç arzusu kimi durumlarda oldukça kötü sonuçlanıyor. Son olarak Samsung’un Note 7 serisinde yaşanan sorunla beraber telefonların kendi kendine bir bir alev alması durumu net bir şekilde ortaya koymuştu.

Samsung’un neden bu sorunu yaşadığı da hala net olarak belli değilken bataryadan yaşandığı iddia edilen sorunların benzeri diğer telefonlarda da görülmeye başlandı. Bu noktada benzeri sorunların en çok yaşandığı markalardan birisi de Apple oldu. iPhone 7 serisinde benzeri bir durumla karşı karşıya kalan Apple’ın birkaç telefonunda benzeri bir sorun ortaya çıkmıştı.

Telefonlarının kendi kendine alev aldığını belirten birkaç kullanıcı Apple’ın konu üzerine bir araştırma yapmasına bile neden olmuştu. Tüm bu olaylar ve araştırmaların ardından uzunca bir süre iPhone 7 için benzeri haberler gelmiyor derken şimdilerde bir iPhone 7’nin daha alev aldığı haberleri yapılmaya başlandı.

iPhone-7

Bu Kez Durum Biraz Farklı

Yine Çin’de gerçekleşen olayda bir kullanıcının iPhone 7 telefonu yere düşürdüğü ve telefonun yere düşmesinden kaynaklı olarak bataryasında sorun oluştuğu belirtildi. Telefonun batarya kısmında yaşanan bu sorun nedeniyle bir süre sonra ise telefonun alev aldığı da belirtildi.

Konu hakkında Çinli kullanıcı tarafından paylaşılan fotoğraflarda iPhone 7’nin durumunu ortaya koyarken Apple’ın konu hakkında bir açıklama yapmadığını da belirtelim. Bu kez ise durumun biraz farklı olması aslıda yeni bir tehlikeyi de ortaya koyuyor.

Zira yaşanan bu olayla beraber iPhone 7’nin fiziksel bir darbe alması durumunda elektrik devrelerinde sorun yaşanabileceği ortaya çıkmış oldu. Sorun hatalı iPhone 7 sorunundan mı kaynaklanıyor yoksa tüm iPhone 7 serileri için bu bir risk mi ancak Apple tarafından yapılan açıklama ile bu durumu öğrenebileceğiz gibi.

İLGİLİ HABER:  Apple Neden Tercihiniz Olmalı, Microsoft ve Google'dan Niye Üstün?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?