Bir iPhone 4 Mucizesi Daha Gündem Olmayı Başardı

0
58

Akıllı telefon alanında en çok ilgi duyan serilerden birisi hiç şüphe yok ki iPhone serisi. İlk modelinde bu yana sürekli olarak güncellenmeye devam eden serinin şimdilerde iPhone 7 serisi son versiyon akıllı telefonları ile gündeme geldiğini de biliyoruz. Fakat her ne kadar artık eskimiş serilerden biri olarak değerlendirilse de Apple’ın asıl büyük değişikliklere adım attığı serinin iPhone 4 serisi akıllı telefonlar olduğunu da söylemek gerekiyor.

Apple’ın bir nevi yeni nesil akıllı telefonlara geçiş modeli olarak gösterilen iPhone 4 serisi akıllı telefonların hem güncelleme hem ürün desteğinin kapanmasına rağmen hala kullanıcılar tarafından da tercih edilen modellerden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Nitekim iPhone 4 ile ilgili gündeme gelen son haberde telefonun aslına nasıl bir model olduğunu da ortaya koyacak cinsten.

1 Sene Suda Kalmasına Rağmen Çalıştı

Bir iPhone 4 kullanıcısının başına gelen olayda kullanıcının telefonunu suya düşürmesiyle hikaye başlıyor. Adının Michael olduğu açıklanan kullanıcının balık tutmak için buz tutmuş olan göle gitmesiyle yaşanan olayda kullanıcı iPhone 4 serisi telefonunu bu tutmuş gölün içerisine düşürüyor. Aramalarına rağmen telefonunu bulamayan kullanıcı telefonundan da umudunu kesiyor.

Suya-düşen-iPhone-4

2015 yılında yaşanan olay sonrasında ise gölün suyunun çekilmesiyle beraber gölde arama yapan define avcıları ise şaşırtıcı bir şekilde 1 sene önce suya düşmüş olan iPhone 4 telefonu ile karşılaşıyorlar.

Yaklaşık olarak 1 sene boyunca suda kalmasına karşın telefonun çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesiyle benzerini pek duymadığımız bir durum ortaya çıkıyor. Zira bir süre pirinç içerisinde bekletildikten sonra şarja takılan iPhone 4 telefonu çalışıyor. Sadece ekran bölümünde sorun olduğu belirtilen serinin sahibi Micheal Guntrum’a da doğrudan telefon sayesinde ulaşılabiliyor.

Sahibine ulaştırılan telefon böylelikle Apple’ın tarihine de geçmeyi başardı. Sadece Apple değil akıllı telefon döneminde daha önce benzerine rastlanılmamış olan durum sonrasında Apple’ın en beğenilen serilerinden biri olan iPhone 4 serisinin bir kez daha gündeme geldiğini de söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone'u Artık Robotlar Üretecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?