BİM’de Satılan Apple Aksesuarları Sahte Mi Çıktı?

0
314
BİM

Market zincirlerinin, uygun fiyatlı teknoloji ürünler satmasına alıştık. Sürekli yeni akıllı telefonlar ve akıllı telefon aksesuarlarının uygun fiyatlarla satışa çıkmaya başladı. Bir tarafta BİM, diğer tarafta ise A101 tarafından sürekli yeni bir kampanya yapıldığını görüyoruz. Bu noktada BİM tarafından yapılan kampanyalardan birisi de Apple’ın aksesuarlarının uygun fiyata satışa çıkmasıydı.

O dönem birçok kez haberini yaptığımız uygun fiyatlı aksesuarlar, piyasaya göre neredeyse yarı yarıya fiyatla satılmıştı. Ortaya çıkan son bilgiler ise şok etkisi yarattı. İddialara göre satılan bu ürünler sahte Apple ürünleri.

BİM Apple Aksesuarları Sahte İddiası

İddiaların gündeme gelmesinin nedeni Beyoğlu 34.Noterliği aracılığıyla Apple Türkiye’nin BİM’e ihtarname göndermesi. Gönderilen ihtarnamede, satılan ürünlerin Apple tarafından incelendiği ve bu inceleme sonrasında ürünlerin orijinal Apple ürünleri olmadığı ortaya çıktığı belirtiliyor.

BİM

Ürünlerin orijinal olmamasının tespit edilmesinin ardından market zincirinin, derhal satışları durdurması için uyarıldığı belirtiliyor. Yapılan uyarının niteliği tam olarak bilinmese de ilk etapta satışların durdurulması, ürünlerim imha edilmek üzere Apple’a teslim edilmesi isteniyor. Ayrıca satılan bu ürünlerin nereden temin edildiğini öğrenmek adına Apple’ın market zincirinden bilgi istediği belirtiliyor.

Ardı ardına gelen bu açıklamaların ardından ürünlerin sahte olup olmadığı ve ilerleyen sürecin nasıl devam edeceği konusunda BİM tarafından yapılacak açıklamalar merak edilmeye başlandı. Henüz BİM bu konuda sessizliğini koruyor gibi gözüküyor. Açıklama geldiğinde haberimize ekleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X sol hoparlörden ses çıkmıyor sorunu

İLGİLİ HABER:  iPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?