iPhone SE 2020 ipuçları, telefonu tercih edecek olan kullanıcılar için güzel püf noktalar elde etmenizi sağlayacak. Bu yazımızda en iyi iPhone SE 2020 ipuçlarını bir araya getirmeye çalıştık. Kimisini biliyor olabilirsiniz kimisini de kullanmayabilirsiniz. Ama tavsiyem bu ipuçlarını göz ardı etmeyin. Telefon hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

En iyi iPhone SE 2020 İpuçları ve Artıları

9 adet ipucu sıralayacağız ve bunları yeni telefonun özelliklerine göre değerlendireceğiz.

QR Kod Taraması Gerçekleştirme

Bazı akıllı telefonlarda ve bazı iPhone modellerinde QR kodları okutmak için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Yeni telefonda bu ihtiyacınız ortadan kaldırılıyor.

Herhangi bir üçüncü parti uygulamaya ihtiyacınız olmadan kamera uygulamasını kullanarak QR kod okutabilir ve bir bağlantı varsa bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Sessize Alabilirsiniz

Spam çağrılar olarak değerlendirme ne kadar doğru bilemiyorum. Ama isterseniz telefonunuzda numarası kayıtlı olmayan herhangi biri tarafından arandığınızda, bu aramayı sessize alabiliyor ve kapatabiliyorsunuz.

iPhone SE 2020, birkaç modelde daha olan bu özellikle geliyor. Ayarlardan seçiminizi düzenlemek yeterli olacaktır.

Bilinmeyen aramaları susturma özelliğini kapalı olarak kullanabilir ya da bu özelliği açık hale getirip, aramaları sizi rahatsız etmeden engelleme seçeneği veriliyor.

Güzel ve kullanışlı bir özellik. Tabii ki kime ve neye göre kullanımına bağlı olarak değişir.

Bakınız: iPhone SE (2020) Nasıl? Alınır mı?

Hem Kablosuz Şarj Desteğimiz var hem de Hızlı Şarj

iPhone SE 2020 incelememizi okudunuz mu? Okuduysanız kesin biliyorsunuz. Bu model şarj konusunda ilk nesil iPhone SE’den tamamen ayrılıyor. Artık daha iyi bir telefon var dedik ya. Her konuda daha iyi. Şarj teknolojisi buna dahil.

En sevdiğim kısım iPhone SE 2020 modelinde kablosuz şarj desteğinin sunulması oldu. Bir kablosuz şarj pedi alıp, telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilirsiniz. Kablosuz şarj teknolojisi güzel ve pratiklik kazandıran bir artı. Apple sadece kablosuz şarj yeniliği ile gelmedi.

Artık Se serisine de hızlı şarj desteği geldi. Burada Apple’a bir eleştiri getireceğim. Bu kadar para verip alıyoruz yine kutudan 5W adaptör çıkıyor. Ben tam performans hızlı şarj istiyorum diyenler ek bir adaptör almalı. Ne yapalım Apple!

iPhone SE 2020

Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Veri Aktarımı

Veri aktarımı için iCloud ya da iTunes ile uğraşmayın. Uğraşmak istiyorsanız yine uğraşın ama iPhone SE 2020 işleri kolaylaştırıyor.

Eski telefonunuzu yeni telefonunuzun yanına getirin. Telefonu kurarken, tüm verileri aktarmak için bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Hızlı, güzel ve temiz bir çözüm.

Çok Sayıda AirPods’u Eşleştirebilirsiniz

En iyi iPhone SE 2020 ipuçları arasında bunu ipucunu çok seveceğinizi düşünüyorum. Ses paylaşımı özelliği sayesinde, iPhone SE 2020 cihazınızı çok sayıda AirPods ile eşleştirebiliyorsunuz.

AirPods’unuz da çaldığınız bir müziği ya da dinlediğiniz herhangi bir sesi farklı bir AirPods çiftine de aktarmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  BİM Bu Kez iPhone X Telefonlarını Satışa Çıkarıyor

Bunun için AirPlay kısmını açmanız ve diğer kulaklıkları eşleştirmeniz lazım. Sonrasında ses artık iki kulaklık çiftinde de yer alacak. Arkadaşlarınızla müzik dinleme keyfine varabilirsiniz.

iPhone SE 2020

Kaydırarak Yazı Yazma

iPhone SE 2020 ipuçları arasında bu seçeneği görmeniz şaşırtabilir. İOS 13 yeni cihazda kullanılabilir. Bu nedenle sadece ayarlar üzerinden yapacağınız bir ayarlama ile kaydırma ile yazı yazma özelliğini kullanabilirsiniz. Yenilenmiş klavye ayrıcalıkları karşınızda.

Kaydırarak yazma, sonraki kelimeler için çok sayıda tahmin gösterme ve buna benzer birçok ayrıcalık. Alıştığınız zaman çok hızlı yazı yazmak için kullanabileceğiniz güzel bir özellik. Android kullanıcıları hemen biz de var demesin. iPhone yeni alışıyor.

Bakınız: iPhone SE 2020 Haptic Touch Özelliğinden Yoksun Geliyor

Haptic Touch İşinizi Görebilir

3D Touch özelliği uzun süre iPhone modellerinde kullanıldı. Sevilen bir özellik oldu sevilmeyen bir özellik oldu tartışılır. 3D Touch özelliği sessiz sedasız bir şekilde aramızdan ayrıldı. Yeni telefonlar geldiğinde bir baktık ki bu teknoloji değişikliğe uğramış.

Bambaşka bir sistem gibi gözüken aslında temellerini 3D Touch sisteminden alan yeni bir şey kullanmaya başladık. Bu teknoloji Haptic Touch oldu.

iPhone SE 2020 bundan geri kalır mı? Kalmadı zaten. Telefonda 3D Touch yerine Haptic Touch özelliğine yer verildi. Bir uygulamanın simgesine uzun süre basılı tuttuğunuz zaman, menülerin çıktığını görüyorsunuz.

Bu özellik için bir dip not eklemek lazım. Tanıtıldığı zaman haberini de yapmıştık. Bu özellik sınırlı bir şekilde, önemli bir eksikle geldi.

Kilit ekranında gelen bildirimler için bu özelliği kullanamıyorsunuz. Kilit ekranında bildirimleri görmek için bildirimi sola doğru hızlı bir şekilde itmeniz ve bildirim menüsünü açmanız gerekiyor.

iPhone SE 2020

QuickTake ile Yeni Kamera Özelliği

iPhone SE 2020 ipuçları içerisinde kameraları ele almazsak işimizi yarım yapmış oluruz. Apple kameraları yeniledi.

Çok mu değişik donanımlar kullandı, hayır tabii ki. En azından yazılımsal olarak kameraya daha fazla yetenek dahil edildi. Bunlardan birisi de QuickTake özelliği.

Fotoğraf modunda çalışan özellik, fotoğraf modundayken deklanşöre basılı tutup video moduna geçmenizi sağlıyor.

Video moduna hızlı geçiş olarak değerlendirilebilecek bir özellik. Fotoğraf çekimi ile video çekimi arasında hızlı bir değişiklik yapabiliyorsunuz. Kullanışlı mı? Kullanışlı bir özellik.

Porte Modu için Işık Efektleri

Bir önceki seri amiral gemisi iPhone’larda Portre modu için ışık efektleri gelmişti. iPhone SE 2020 tek arka kamera kullanıyor. Buna rağmen tek arka kameranın yetenekleri oldukça yüksek. Portre modlarının desteklenmesi de bu yeteneklerden sadece bir kaçı.

Sadece portre modu desteklenmiyor aynı zamanda ışık efektleri özelliği de kullanılabilir olarak eklenmiş durumda. Seçili ışık modlarını seçebiliyor ve çektiğiniz fotoğrafların arka planları ile daha iyi oynayabiliyorsunuz.

En çok kullanacağınız iPhone SE 2020 ipuçları bunlar olacak. Biraz telefonun özelliklerinden daha detaylı bahsetmiş olduk biraz ipuçlarına dokunmuş olduk.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?