Bilgisayarda Özel Masa Takvimi Nasıl Yapılır?

0
1164

Dijital takvimler her ne kadar birçok avantaja sahip olsa da, bir masa takviminin pratikliğini hala veremiyorlar. Bu nedenle, birçoğumuz hala çalışma masasında özel bir takvim olmasını istiyor. Peki, kendimize özel takvimi nasıl hazırlayacağız? Ücretsiz takvim yapma uygulamaları var mı? Merak etmeyin, bu soruların cevaplarına bir solukta okuyabileceğiniz şekilde yer verdik.

Bilgisayarda takvim nasıl hazırlanır?

PowerPoint, metin ağrılıklı belgeler yapmak için harika değildir, ancak sürükle-bırak arayüzü ve indirilebilir şablonları sayesinde bilgisayarda takvim yapmak için ideal bir araçtır. Bilgisayarınızda Microsoft Office yoksa endişelenmeyin, çünkü PowerPoint Online‘ı kullanarak web tarayıcınızda ücretsiz takvim yapabilirsiniz.

Sadece bir şablon seçin, kendi fotoğraflarınız ekleyin, en önemli doğum günlerini, yıl dönümlerini ve diğer etkinliklerinizi ekleyin ve taviminizi yazdırmaya hazır hale getirin.

Kendi fotoğraflarınızı eklemek istemiyorsanız, yüksek kalitede ücretsiz fotoğraflar bulabileceğiniz stok fotoğraf sitelerine göz atabilirsiniz.

PowerPoint ile Takvim Hazırlama

1. Bir Şablon Seçin

Microsoft Office şablon galerisini ziyaret edin ve Microsoft PowerPoint, Excel ve Word’e özel takvim şablonlarını görmek için Takvimler‘e tıklayın.

Microsoft Office Takvim Sablonlari

Bir PowerPoint tasarımı seçin ve İndir‘i veya Tarayıcıda Düzenle‘yi seçin. (Not: Anlatımda Tarayıcıda Düzenle seçeneği ile devam edilmiştir.)

Office fotografli takvim

Tarayıcınızda çalışmayı seçerseniz, Microsoft hesabınızla oturum açmanız veya yeni bir hesap oluşturmanız istenir. Oturum açtıktan sonra şablon PowerPoint’te online olarak açılacaktır. (Şablonu indirme yolunu seçerseniz, dosyayı PowerPoint masaüstü uygulamasında açmak için çift tıklayın.)

2. Kendi Fotoğraflarınızı Ekleyin

Kendi fotoğraflarınızı eklemek için, önceden ayarlanmış fotoğraflardan birini sağ tıklayın ve ‘Resmi değiştir‘ seçeneğine tıklayın. Yuvarlak köşeler gibi efektler de dahil olmak üzere görüntü boyutu ve şekillendirme korunacaktır.

PowerPoint Takvim Hazirlama

PowerPoint Online yalnızca 6 MB’den küçük fotoğrafların yüklenmesine izin verir. Fotoğraflarınız çok büyükse bunları yeniden boyutlandırmak için online fotoğraf editörü Fotor‘u kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 14'te Uyarıya Neden Olan Instagram Kamera Hatası Bulundu

Fotoğrafları bir şablonun üstünde sürüklerken, onları diğer öğelerle hizalamanıza ve tasarımın düzgün görünmesine yardımcı olacak talimatlar görünecektir.

PowerPoint Online Takvim Hazirlama

3. Yeni Etkinlikler Ekleyin

Şablona hazır olarak eklenen bazı önemli etkinlikler olacaktır. Ancak, kendi etkinliklerinizi seçtiğiniz günün metin kutusuna yazarak ekleyebilirsiniz. Metin eklemek mesajları için endişelenmeyin. Çünkü takviminizi yazdırırken görünmeyecekler.

Doğum günleri ve yıl dönümlerinin yanında, dini ve milli bayramları da ekleyebilirsiniz.

Online Takvim Hazirlama

4. Takviminizi Yazdırın veya Dışa Aktarın

Dosya > Yazdır seçeneğini tıklayın. PowerPoint takviminiz, başka bir belge gibi yazdırılabilmesi için PDF‘ye dönüştürülür. Baskı önizlemeyi dikkatlice kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü şablon, yazıcınızdaki kağıtların boyutu ile aynı boyutta olmayabilir.

Takviminiz otomatik olarak OneDrive‘a kaydecilecektir. Ancak isterseniz bir PDF veya ODP dosyası olarak veya daha sonra düzenlemek adına PPTX dosyası olarak bilgisayarınıza indirmek için “Farklı indir” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Online Takvim indir

Bilgisayarda takvim yapma konulu yazımızı beğendiyseniz, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?