Bilgisayar ve Akıllı Telefona Program Nasıl İndirilir?

0
582

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve her gün daha yeni şeyler ortaya çıkmaktadır. Teknoloji çağındayız ve artık insanlar teknolojiyi her türlü alanda kullanmaktadır. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi bir çok cihaz kullanmaktayız. Bunlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanımı artan ve artık insanların bir nevi vazgeçilmezi olan şeyler haline gelmiştir. Şuan her yaş kesimi bir şekilde teknolojiyi kullanmaktadır. Görüntülü konuşmak, dosya alış verişi yapmak, tek tuşla borç ödemesi yapmak, para göndermek ve buna benzer uğraş gerektiren bütün işleri teknolojinin bize sunmuş olduğu şeyler ile mümkündür. Bilgisayar ile yada akıllı telefon ile bu işlerimizi gerçekleştirebiliriz. Ancak bu işlerimizi gerçekleştirmek için ise bazı program veya uygulamalara ihtiyaç duyabiliriz. Sadece bu işlerimiz için değil diğer işlerimiz için program veya uygulamaya ihtiyaç duyabiliriz. Bu gibi zamanlarda da ihtiyacımız olan programı indirmemiz gerekiyor.

Akıllı Telefon veya Tablet’ e Program İndirmek:
Akıllı telefon veya tablet ile yapmamız gereken bir iş var ve bu işimiz bize destek olacak bir program gerektiriyor. Akıllı telefon veya tabletimize bir program indirmek için çok kolay bir yol vardır. Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyor isek android uygulamalarının tamamı bir mağaza ile insanlara sunulmaktadır. Telefonunuzun mağazasına girerek arama bölümüne gerekli programın veya uygulamanın adını yazarak indirebilirsiniz. Eğer karşınıza çıkacak olan android uygulamaları sizin işinize yaramıyor ise yani aradığınız uygulama çıkmamış ise bu durumda çok fazla bir seçeneğiniz kalmıyor. İnternet üzerinden telefona program indirmek oldukça zor olduğu gibi zararlı da olabilir.

Bilgisayar’ a Program İndirmek:
İşlerimizi halletmek için çalışmalar yapabilmek için bir bilgisayar kullanmak çok daha mantıklıdır. Çünkü bir akıllı telefon ile sadece bir yere kadar işinizi yürütebilirsiniz. Daha büyük işler için veya çalışmalar için bir bilgisayara ihtiyaç duyulur. Bilgisayarınız ile yapmanız gereken bir çalışma olduğunda ihtiyacınız olan programı internet üzerinden kolaylıkla indirerek çalışmanıza başlayabilirsiniz. Bilgisayarınıza program indirmek için her hangi bir mağaza veya buna benzer bir yer kullanmanıza gerek yok. İnternet üzerinden indirmek istediğiniz programı özgür bir şekilde indirebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir konu var. İndireceğiniz bir programı güvenilir bir siteden veya programın kendi web sitesinden indirmek çok daha güvenli olacaktır. Program indir isminde ve buna benzer isimlerde güvenilir gibi görülen birden fazla web sitesi vardır. Bunlar her ne kadar güvenli gibi görülse de bilgisayarınızın performansını düşürecek virüsler bulaştırabilir. Buda sizin işlerinizi olumsuz şekilde etkileyecektir.

İLGİLİ HABER:  iPhone hoparlör, ahize ve mikrofon sorunları

Sponsorlu İçerik: dostindir.com

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?