Henüz iPhone 7 tanıtımı yapılmadı fakat artık çok az bir zaman kaldı. Dolayısıyla uzun süredir devam eden söylentiler artık yerini yavaş yavaş Apple’ın 2017 planlarına bıraktı. Son dönemlerde yaptığı birbirinden ilginç tespitler ve sızıntılarla adından söz ettiren Çin meşeili Nikkei yeni iddialarla ortalığı karıştırdı. Herkesin Samsung S7 Edge ekranı gibi kavisli OLED ekranlara karşı olan ilgisi tabi ki Apple cephesinden boş geçilemeyecek kadar değerli. Ancak bireysel anlamda kavisli ekrana sahip iPhone modelinin çıkacağı, geliştirileceği ya da prototipinin var olduğunu kimse iddia etmemişti.Beklenen-OLED-Ekranli-iPhone-Modeli-2017-Yilinda-Tanitilacak

Nikkei ise bunların aksine oldukça emin bir biçimde 2017 iPhone modelleri arasında 3 farklı cihaz olacağını öne sürdü. Yayınlanan raporda işi daha da ilginçleştiren kısım ise kavisli OLED ekranı Apple’a sağlayacak olan firmaydı. Şimdiye kadar çip üretiminde ortak hareket eden Samsung ve Apple görünen o ki kavisli ekran açısından da bir ortaklıkla karşımıza çıkacak. Böylece hepimizin hayran kaldığı ekranı iPhone modellerinde görme hatta kullanma şansı yakalayacağız.

2017 yılında tanıtılacak 3 iPhone modeli için ayrıca Premium iddiası da fazlasıyla dikkat çekti. Bu cihazların ikisi standart tanıtıma dahil olacakken birisi Premium olarak tanıtılacak. Yani bir tane klasik iPhone modeli 4.7” ekran ile gelirken bir adette Plus 5.5” ile sabit olacak. Premium cihazın ise OLED 5.5′ ekranla sunulacağından bahsediliyor. Yani iPhone 7s Plus OLED ekranla gelebilir intibası yaratılıyor.

Bu iddiaların henüz yalanlanma ya da doğrulama gibi bir noktada olmadığını belirtirken Apple ile Foxconn görüşmelerinin de başladığını ileri süren mecralar var. Bu durumda Samsung ile Foxconn tedarikçilerini tıpkı çipsetlerde olduğu gibi beraber kullanacak. Tüm bunların dışında KGI analisti Ming Chi Kuo ise 2017 yılında tanıtılacak Premium iPhone modeli için 5.8” OLED ekrandan söz ediyor. Şimdiden tartışmaları hızla götüren önümüzdeki yılın modellerinin önümüzdeki süreçte bize ne gibi haberlerle gözükeceği ise merak konusu. Söz konusu Apple olduğundan bu tarz varsayımlarım birçoğunun spekülatif olarak sayılabileceği düşünülüyor. Fakat şunu hatırlatmak gerekiyor ki Uzakdoğu üretimiyle birlikte son 4 yıldır en çok sızıntı veren firma Apple’ın ta kendisidir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?