Beklenen Haber iPhone Artırılmış Gerçeklik Başlığı Mira Prism Ön Siparişte

0
64
Mira Prism

WWDC 2017 etkinliğinden sonra Apple’ın birçok yeniliğe imza attığını gördük. Teknoloji devinin en büyük yeniliklerinden biri ise artırılmış gerçeklik sistemi oldu. Daha önce sanal gerçeklik kısmında çok geç kalmasına rağmen yeni artırılmış gerçeklik teknolojisiyle bu açığı kapatan Apple’ın, ARKit teknolojisi ise hem iPhone hem de iPad cihazlarını öne çıkarmayı başarmıştı. Ne zaman yeni teknoloji için ürünler görmeye başlayacağız derken ilk adım Mira Prism adı ile satışa çıkan gözlükler oldu. Apple’ın yeni artırılmış gerçeklik teknolojisine tam uyum için çalışan Mira Prism gözlükleri uzun süredir beklenen bir Apple yeniliği oldu. Peki, Mira Prism nasıl bir gözlük?

Mira Prism Tüm Detaylar

Gözlükler, sanal gerçeklik gözlüklerinden pek de ayrılır bir yapıya sahip değil. Gözlüğün yine içerisine iPhone telefonunuzu yerleştirip görüntü almaya başlıyorsunuz. Fakat bu kez büyük bir fark söz konusu. Doğrudan gözlüklerin ön cam ekranından siz doğrudan artırılmış gerçeklik görüntülerini görebiliyorsunuz. Bir nevi Hologram sisteminin sunulduğunu görüyoruz. Bunun dışında gözlüklerin teknik kısmında da epey bir tatmin edici gözlük söz konusu.

60 derecelik görüş açısı sunan gözlüklerin, tamamen rahat kullanım odaklı olduğu ve kullanıcının gözlerini yormamak adına özel teknolojilere sahip olduğunu da eklemek gerek. Unity geliştirici platformuyla birebir uyumlu olan Mira Prism gözlüklerinin çözünürlük değeriyse 1334 X 750 olarak açıklandı. Bu değer tahmini olarak oluşturulmuş bir değerde değil. Kullanıcıların görüntülerde en net görseli elde etmesi için özel bir oran olarak sunulan çözünürlük değeri gözlüklerin bir hayli net bir artırılmış gerçeklik deneyimi vermesi mümkün kılınmış.

Mira Prism

Apple’ın yeni artırılmış gerçeklik sistemlerine uyumlu çalışacak olan Mira Prism gözlüklerinin şu an için ön siparişte olduğunu ekleyelim. Gözlüklerin sadece ön siparişlerinin açıldığı açıklanmış olsa da birçok ülkede gözlüklerin satışa çıkacağı ve bu gözlüklerin kısa süre içerisinde satışına başlanacağı da belirtildi. Satış fiyatı olarak 99 dolar açıklaması yapılan gözlüklerin epey bir satış elde etmesi bekleniyor. Ön siparişte de ilgi oldukça yüksek.

İLGİLİ HABER:  2018 iPad Pro Yeni Kalemle Beraber Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?